Pomeczowe wypowiedzi trenerów

Józef Dankowski (trener Górnika): To była łatwa wygrana Lecha. Mój zespół zagrał bez agresywności, pozwoliliśmy rywalowi na wykończenie kilku sytuacji bramkowych, które na treningu są zwykle "kasowane". W łatwy sposób straciliśmy bramki, choć te sytuacje w ostatnim czasie często ćwiczyliśmy na treningach. Przegrywając 0:3, wciąż graliśmy bardzo nieodpowiedzialnie, tracąc piłki w środku pola i pozwalając rywalowi na kontry. Przyjechaliśmy z celem dobrej organizacji gry. Wiedzieliśmy, że Lech potrafi szybko strzelać gole. Początek meczu wskazywał na to, że uda nam się Lecha utrzymać z daleka od naszej bramki, bo mieliśmy dwie niezłe okazje. Gospodarze okazali się jednak bardzo skuteczni i ostatecznie polegliśmy.

Maciej Skorża (trener Lecha): Wreszcie mój zespół był zdeterminowany i dążył do zrealizowaniu celu. Chciałbym, żeby nasze mecze tak właśnie wyglądały, jak dzisiaj. Wszyscy dobrze się wywiązywali ze swoich zadań. Pod względem mentalnym też się dobrze zaprezentowaliśmy. To nie był dla nas łatwy mecz. Górnik jest drużyną, która stosuje charakterystyczne ustawienie, nieco inne niż pozostałe drużyny w lidze. Trzeba się umieć przystosować, ale moi zawodnicy pokazali, że są elastyczni do zmian taktycznych. Strzelona wcześnie bramka nam pomogła, z łatwością grało nam się w środku pola.
- Kasper Hamalainen i Darko Jevtic spisywali się znakomicie, a Łukasz Trałka umiejętnie ich asekurował. Po drugiej bramce w szatni uczulałem moich zawodników, że to nie jest pewny wynik, na szczęście poziom motywacji został utrzymany do końca meczu. Dołożyliśmy trzecią bramkę po stałym fragmencie gry. Postawiłem dzisiaj na Jasmina Buricia w bramce, bo nie miałem jeszcze okazji sprawdzić go, odkąd pracuję w Lechu. Uznałem, że dziś to dobry moment. Spisał się dobrze, może popełnił jeden błąd, ale zachował czyste konto.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]