Robert Warzycha o odejściu Macieja Małkowskiego

Maciej Małkowski nie jest już graczem Górnika. Co o tym sądzi dyrektor sportowy klubu?
W środę Krajowa Izba ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych podjęła decyzję o rozwiązaniu kontraktu Macieja Małkowskiego z Górnikiem Zabrze z winy klubu. Piłkarz nie znalazł uznania w oczach Roberta Warzychy, który w ten sposób komentuje jego decyzję. - Trudno mieć do zawodnika pretensje. Miał ku temu podstawy i – umówmy się – klub dał mu pretekst, by mógł odejść z Zabrza. Można oczywiście się zastanawiać, czy nie powinien jeszcze poczekać, bo żadnego piłkarza z kadry nie skreślam, i być może byłby nam potrzebny, ale jestem w stanie jego postępowanie zrozumieć. Chce grać, a z tym miał ostatnio duży problem – twierdzi Warzycha.
Kontrakt 29-letniego pomocnika miał obowiązywać jeszcze przez półtora roku. Piłkarz trafił do Zabrza jeszcze za kadencji Adama Nawałki, ale przez blisko 1,5 roku na dłużej nie potrafił wywalczyć pewnego miejsca w pierwszej jedenastce. O ile jeszcze w poprzednich rozgrywkach grał, to jesienią wystąpił tylko w jednym meczu ligowym. Wszedł na boisko w trakcie spotkania Górnika z Podbeskidziem. Poza tym grał tylko w rezerwach.
Pretekst do rozwiązania umowy Małkowski miał, bowiem Górnik wciąż zalega piłkarzom z pensjami za pierwsze półrocze, a kiedy klub nie płaci trzy miesiące, to piłkarze mogą wnioskować o rozwiązanie umowy. W Zabrzu zdawano sobie sprawę, że szansa na inną decyzję jest praktycznie żadna. Małkowski. W podobnej sytuacji jest jeszcze wielu innych graczy Górnika, ale póki co nikt inny nie złożył wniosku o rozwiązanie umowy.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]