Zmartwienia Roberta Warzychy przed meczem z Lechem

Dyrektor Górnika Zabrze ma o czym myśleć przed spotkaniem z Lechem. Warzycha po cichu liczył, że Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN skróci karę dyskwalifikacji dla Błażeja Augustyna i ten – po dwumeczowej pauzie – będzie mógł zagrać. Tak się jednak nie stało. Co gorsza, pod dużym znakiem zapytania stoi występ w Poznaniu Ołeksandra Szeweluchina. Ukraiński obrońca nie zagrał z w poprzedniej kolejce z Cracovią z powodu kontuzji i wciąż wraca do pełni sił. – Nie ma pewności, że Szeweluchin wystąpi w Poznaniu. Oczywiście, chciałbym mieć do dyspozycji obydwu obrońców, ale musimy być przygotowani na każdy możliwy scenariusz – przyznaje Warzycha.
Największym problemem dla sztabu szkoleniowego Górnika jest jednak absencja z powodu żółtych kartek Łukasza Madeja. Skrzydłowy jest zdecydowanie najlepiej i najrówniej grającym piłkarzem zespołu z Zabrza. Madej brał udział w połowie akcji, które w tym sezonie zakończyły się golami dla Górnika. Jego brak w Poznaniu może mocno odbić się na ofensywnej sile drużyny z Górnego Śląska. – Trio Jeż–Madej–Zachara zaczęło dobrze funkcjonować, było to widać w ostatnim meczu. Nawet z Łukaszem byłoby nam trudno w Poznaniu, a co dopiero bez niego – martwi się Warzycha.
Kto może zastąpić Madeja w wyjściowym składzie? Największe szanse mają Wojciech Łuczak i Przemysław Oziębała. Ten pierwszy w tym sezonie kilka razy pokazał się z bardzo dobrej strony. Drugi w ostatnim meczu zmienił właśnie Madeja i także nie zawiódł.
– Zarówno Łuczak, jak i Oziębała dali mi do myślenia. Przemek wniósł sporo ożywienia i grał tak, jak od niego oczekiwałem – podkreśla Warzycha.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]