Rada nadzorcza blokowała Zbigniewa Waśkiewicza?

Drugoligowy Rozwój Katowice stracił cierpliwość, czekając na pieniądze z transferu Arkadiusza Milika. Górnik ma czas do końca stycznia na uregulowanie zobowiązań wobec Rozwoju. Władze zabrzańskiego klubu przekonują, że temat zostanie rozwiązany na przełomie roku. Sprawa trafiła jednak do kancelarii prawniczej, a stamtąd do Komisji Licencyjnej
Napastnik reprezentacji Polski i Ajaksu Amsterdam ma dziś szansę na występ w meczu Ligi Mistrzów przeciwko Paris Saint-Germain. Tymczasem jego były klub wciąż walczy o należną mu od Górnika kasę za transfer piłkarza do Bayeru Leverkusen w grudniu 2012 roku. Na mocy umowy Rozwoju z Górnikiem klub z Katowic miał otrzymać 20 proc. z kwoty przyszłego transferu. Chodziło o 2 miliony złotych. Rozwój doczekał się tylko na połowę powyższej sumy. Sprawa miała być ostatecznie zakończona wiosną, ale tak się nie stało.
– Zostało podpisane porozumienie w formie aktu notarialnego, ale z niego na nasze konto wpłynęła niewielka kwota. Były prezes Górnika pan Waśkiewicz wykazywał dobrą wolę spłaty zadłużenia, ale z naszych informacji wynika, że był blokowany przez Radę Nadzorczą – tłumaczy Marcin Nowak, kierownik drużyny i rzecznik Rozwoju.
W tej sytuacji cierpliwość oficjeli klubu z Katowic, który jest liderem w II lidze, skończyła się. Zwrócili się z prośbą o pomoc do znanej i skutecznej w środowisku piłkarskim mecenas Agaty Wantuch. Jej kancelaria już wysłała stosowne pisma do Komisji Licencyjnej.
– Górnik ma czas do końca roku czy raczej stycznia, bo wtedy mija termin składania wniosków licencyjnych, na uregulowanie zobowiązań. My już nie patrzymy na wszystko, żeby nie zrobić krzywdy Górnikowi, ale chodzi o nas. Górnik na transferze Arka Milika zarobił przecież naprawdę sporo. Z kolei my, nie mając należnych nam pieniędzy, mamy kłopoty z bieżącą działalnością. Walczymy o swoje – podkreśla Marcin Nowak.
– Kwestia procentowego rozliczenia za transfer powinna być przez nas uregulowana na przełomie roku – tłumaczy krótko Krzysztof Maj, wiceprezes Górnika.

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]