Serial Górnika trwa. Teraz czas na Poznań?

Cztery ostatnie zwycięstwa w lidze zabrzanie odnieśli w roli gości. W poniedziałek 2:1 pokonali Cracovię.
*Zabrzanie wygrali w tym sezonie już po raz piąty na wyjeździe. Co więcej, cztery ostatnie zwycięstwa w lidze odnieśli w roli gościa. Tak było w Bielsku-Białej, Chorzowie, Bydgoszczy i teraz w Krakowie. Trzy ostatnie z tych spotkań wygrali 2:1. Teraz czas na Poznań?

*Wygrany spotkania Cracovia - Górnik? Stawiamy na... bramkarza gości, Pavelsa Steinborsa, choć był kandydatem do przegranego meczu po kiksie z 20 minuty. Cała sztuka to podnieść się po takiej sytuacji, a Łotysz szczególnie w drugiej połowie bronił fantastycznie. Bez niego wygrana zabrzan byłaby mało prawdopodobna.

*Obie drużyny w tym sezonie zagrały po raz drugi w poniedziałek. I po raz drugi wygrał Górnik. W pierwszej kolejce było 2:0 na Roosevelta. Cracovia przegrała pierwszy raz po czterech kolejnych wygranych na własnym boisku, a Górnik pierwszy raz wygrał w tym sezonie po przerwie na mecze kadry.