Górnik zmieni ustawienie?

Przez prawie całą dotychczasową rundę zabrzanie grali trójką obrońców z tyłu. Teraz się to zmienia.
Przed sezonem szkoleniowcy zespołu z Zabrza zdecydowali się na grę eksperymentalnym ustawieniem trójką obrońców i aż szóstką graczy w pomocy. Na początku rozgrywek takie rozwiązanie świetnie zdawało egzamin – Górnik był jedną z rewelacji rozgrywek, a defensywa prezentowała się dobrze – zespół tracił bardzo mało bramek, zaledwie dwie w pierwszych sześciu meczach.
Potem nie było już tak dobrze. Rywale rozszyfrowali grę zabrzan, dodatkowo pojawiły się kontuzje, pojawił się też kryzys formy. Aż w końcu zespół z Górnego Śląska zagrał w klasycznym ustawieniu z kwartetem obrońców. Było tak w drugiej połowie sobotniego meczu w Bydgoszczy, kiedy to na boisku w miejsce ofensywnie grającego pomocnika Armina Ćerimagicia pojawił się prawy obrońca Dominik Sadzawicki. Taki wariant przyniósł oczekiwany skutek. Zespół prowadzony przez Józefa Dankowskiego wygrał 2:1, w ten sposób przerywając passę czterech kolejnych gier bez zwycięstwa (w lidze i Pucharze Polski).
Czy sztab szkoleniowy Górnika zdecyduje się zmienić ustawienie na stałe, od poniedziałkowego meczu z Cracovią począwszy? – Nie wiem, czy zagramy ponownie trójką, czy jednak czwórką z tyłu. Jednym podoba się gra w takim ustawieniu, innym nie. Dla mnie nie ma to znaczenia, byle by blok obronny jako całość prezentował się dobrze – podkreśla defensor Górnika Ołeksandr Szeweluchin.
W ostatnim sparingu z czwartoligową Przyszłością Ciochowice (4:0) Górnik jedną połowę zagrał trójką, a drugą czwórką zawodników w defensywie. – Zestawienie obrony na mecz z Cracovią już mam, ale go nie zdradzę – zastrzega dyrektor sportowy Górnika Robert Warzycha.
W meczu z Pasami zabrzanie będą mieli jeden cel. – Jedziemy tam wygrać, w ostatnich tegorocznych meczach chcielibyśmy zdobyć jak najwięcej punktów. Choć zdajemy sobie sprawę, że będzie trudno, bo Cracovia ostatnio prezentuje się nieźle. Zespół się zgrał, co widać w tabeli – mówi Szeweluchin.

źródło: Przegląd Sportowy