Konrad Nowak: Fajnie było wrócić na boisko

W spotkaniu Pucharu Polski Górnika z Koroną Kielce od pierwszej minuty grał Konrad Nowak, dla którego był to powrót do składu po problemach zdrowotnych. Pokazał się z dobrej strony.
Nowak trafił do Górnika z Rozwoju Katowice w 2012 roku. Już w swoim premierowym sezonie w zabrzańskich barwach zaliczył kilkanaście występów w ekstraklasie i za swoją grę zbierał przeważnie pozytywne oceny. Niestety, w następnych rozgrywkach zaliczył tylko jeden mecz - inauguracyjny z Wisłą Kraków. Później zawodnika prześladowały kontuzje. 
Piłkarz przeszedł kilka operacji i długo dochodził do zdrowia. - Wydawało się, że można to szybko wyleczyć, ale czas się wydłuż przez nieudane zabiegi - mówi Nowak, który przeszedł m.in. operację zespolenia dużego palca w lewej stopie. - Jeszcze czasami coś czuję, ale nie ma już strachu przed urazem. Był tylko w momencie powrotu do treningów - dodaje.
Występ Nowaka należy ocenić pozytywnie. Po nerwowym początku, niespełna 19-letni zawodnik był aktywny, przeprowadził kilka ofensywnych akcji. - Gdy już trema puściła - bo długo nie grałem w oficjalnym meczu - to gra wyglądała dobrze, złapałem pewność siebie. Fajnie było wrócić na boisko - podsumowuje.
Widać było, że Nowak dobrze czuje się tuż za napastnikami. Widać też było porozumienie z Wojciechem Łuczakiem i Dawidem Plizgą. - Już dużo razem graliśmy w rezerwach. Dobrze się rozumieliśmy. Co do pozycji, to na podobnej grałem w Rozwoju. Myślę, że jest ona dla mnie optymalna - przyznaje piłkarz Górnika.

źródło: SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]