Mariusz Magiera: Myśleli, że ze mną już "kaplica"

Wczoraj w drużynie Górnika po półtorarocznej przerwie spowodowanej kontuzją wrócił Mariusz Magiera. "Magik" po raz ostatni grał w ekstraklasie w kwietniu 2013. Obrońca Górnika wie, że wielu ludzi miało wątpliwości, czy kiedyś jeszcze zagra. 

Długo czekał pan na powrót do ekstraklasy. Dobrze było po półtorarocznej przerwie znów zagrać w lidze?

Mariusz Magiera: - Na pewno tak. Ostatnie półtora roku było dla mnie bardzo ciężkie, miałem dwie poważne kontuzje i operacje, które spędzały mi sen z powiek, ale cieszę się, że mam to już za sobą. Od trzech miesięcy trenuję z zespołem na pełnych obrotach i zwyczajnie cieszę się z faktu, że mogę w końcu grać w piłkę. Osobiście cały czas wierzyłem, że ten moment w końcu nadejdzie, ale widziałem niekiedy u ludzi, z którymi rozmawiałem, taką wątpliwość, czy ja jeszcze w ogóle zagram. Na pewno strasznie się to wszystko ciągnęło i niektórzy mieli prawo w pewnym momencie stwierdzić, że ze mną już będzie... "kaplica". W takich momentach człowiek niekiedy zostaje sam, a życie się toczy dalej. Trzeba sobie radzić z pomocą rodziny i przyjaciół. Cieszę się, że byli przy mnie ludzie, którzy mnie wspierali. Mam nadzieję, że ciężkie kontuzje już za mną.

Przed kontuzją był pan podstawowym zawodnikiem, jednak w półtora roku sporo się zmieniło. Ciężko się przestawić?

- Półtora roku to w piłce nożnej szmat czasu. W drużynie bardzo wielu zawodników się zmieniło, przyszedł nowy trener, który wymyślił nam nowy system. Widzimy, że granie trójką obrońców nam wychodzi, choć cały czas musimy to ćwiczyć. Trenujemy to ustawienie od początku okresu przygotowawczego. Trzy miesiące za nami, ale przed nami jeszcze sporo pracy. Ale tak jak wyniki pokazują, w miarę nam to wychodzi.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]