Wojciech Łuczak mógł przejść do Zagłębia

Piłkarze Górnika po meczu we Wrocławiu dostali dwa dni wolnego, więc do zajęć wrócą we wtorek przed południem. Mateusza Zachary na treningu nie będzie, gdyż wyjechał na zgrupowanie kadry. Na zgrupowania różnych reprezentacji pojechali również: Pavels Steinbors, Mateusz Kuchta i Dominik Sadzawicki. Pierwszy z nich razem z Eduardsem Visnakovsem i już można zacierać ręce na myśl o ich pojedynkach podczas derbów Ruch - Górnik. 

Na razie w Zabrzu są już w sprzedaży bilety na nieco mniej prestiżowe derby z Piastem. Na Roosevelta liczą, że zagra w nich już Błażej Augustyn. Futbol to naczynia połączone, więc brak na boisku tego obrońcy sprawił, że w drugiej linii wyszedł Dzikamai Gwaze. Piłkarz z Zimbabwe zagrał już jako defensywny pomocnik - za Adama Dancha - z Łęczną, ale tam obyło się bez konsekwencji. Mecz we Wrocławiu wyjątkowo mu jednak nie wyszedł. - W pierwszej połowie mieliśmy za dużo strat piłki w środku pola. Dotyczy to nie tylko Gwaze, ale faktycznie, w jego wykonaniu było ich najwięcej. Stąd zmiana. Pierwszy gol padł ze spalonego, ale dla nas ważniejsza nauka na przyszłość jest taka, by podobnych sytuacji nie prowokować. Tak działo się we Wrocławiu - mówi Józef Dankowski, trener zabrzan.

W ostatnich dniach sporo mówiło się o odejściu Wojciecha Łuczaka do Zagłębia Lubin, ale temat... umarł. Wszystko wskazuje więc na to, że zabrzanie do zimy będą trenować i grać kadrą, którą klub dysponuje obecnie.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]