Sadzawicki: Miło patrzy się w tabelę

- Polska liga jest wyrównana. Tylko Legia dysponuje lepszym składem i większym budżetem niż pozostali. Trudno więc wskazać faworytów w poszczególnych meczach - mówi Dominik Sadzawicki, oborńca Górnika. 

Gdy otwiera pan gazetę czy stronę internetową i widzi Górnika jako lidera, co pan sobie myśli?
Dominik Sadzawicki: - Ale fajnie! To naprawdę miłe, gdy przewodzi się ekstraklasowej stawce. Proszę jednak nie myśleć, że z tego powodu pomieszało nam się w głowach. Po kolejnych wygranych meczach nic się nie zmienia, nadal myślimy tylko o zbliżającym się spotkaniu. Jak długo pozostaniemy liderem pokaże życie, my oczywiście chcemy, aby trwało to najdłużej, jak tylko się da.

Mecz ze Śląskiem będzie trudniejszy niż spotkanie z Górnikiem Łęczna?
- Może trochę, ale tylko dlatego, że gramy na wyjeździe. Tak naprawdę polska liga jest wyrównana. Tylko Legia dysponuje lepszym składem i większym budżetem niż pozostali. Trudno więc wskazać faworytów w poszczególnych meczach.

Gdy przyszedł pan do Górnika czuł, że zanotujecie tak dobry początek?
- Od pierwszego treningu wiedziałem, że mamy ciekawy zespół i nasze przygotowania idą w dobrym kierunku. Trudno było przewidzieć, że będzie aż tak dobrze, ale to przecież powód do radości, a nie do zmartwienia. Dobra atmosfera w szatni odgrywa tutaj kluczową rolę.

Dziwne. Nie mieścił się pan w składzie pierwszoligowego GKS Katowice, a w Górniku jest pan podstawowym obrońcą.
- Z tym podstawowym obrońcą to bym się wstrzymał. Na razie gram regularnie, ale nic nie jest dane raz na zawsze. Jestem młodym piłkarzem i staram się zbierać doświadczenie na każdym kroku. Te kilka kolejek sporo już mnie nauczyło.

Na przykład gry trójką obrońców. Jak odnajduje się pan w tym ustawieniu?
- Odpowiada mi styl Górnika. Robert Warzycha dobrze wszystko poukładał i jak na razie nieźle się prezentujemy. Mam nadzieję, że równie dobrze zagramy we Wrocławiu.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]