Fornalik przed meczem z GKSem: Stać nas na trzy punkty

Jesienią scenariusz był... podobny. Górnik pokonał na własnym boisku rozpędzoną Odrę 4:0 i jechał do Katowic z nadzieją wywalczenia przynajmniej punktu. Tymczasem zabrzanie zagrali słabsze spotkanie przegrywając 0:2. - Mecz jesienny nam nie wyszedł, m.in. dlatego, że nie mogliśmy zagrać w optymalnym składzie. Doceniamy to, co zrobił w tym sezonie zespół Katowic, ale jestem przekonany, że stać nas na kolejne trzy punkty. Sprawdza się system 4-4-2, piłkarze czują, że są w gazie. I to trzeba wykorzystać - twierdzi trener Górnika Waldemar Fornalik.
To będzie ważny mecz dla Piotra Lecha, który na Bukowej spędził wiele lat, a dziś sądzi się z klubem o zaległe pieniądze. Dodajmy, że bramkarze Górnika są niepokonani na Roosevelta od 870 minut, a na boisku wystąpią dwaj piłkarze prowadzący w rankingu "Złotych butów", czyli Kompała kontra Tkocz. Trener Jan Żurek odbędzie kolejną podróż sentymentalną do Zabrza. W tym klubie grał, trenował, ma wielu przyjaciół. - Nieprzypadkowe są wyniki zabrzan w tym sezonie - twierdzi trener Doseplu, Jan Żurek. - Moim zdaniem Górnik ma największy potencjał ludzi ze wszystkich śląskich drużyn, złapał formę. Z drugiej strony to są derby. Przyjdzie wielu kibiców chcących zobaczyć dobre widowisko. Nie jesteśmy faworytem tej potyczki, ale kto powiedział, że faworyt musi wygrać?

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]