Stefan Majewski grozi Górnikowi

W Zabrzu muszą uważać, bo PZPN, który wcześniej zabronił Robertowi Warzysze z powodu braku licencji zasiadania na ławce trenerskiej, bacznie patrzy na to, co dzieje się w górnośląskim klubie i kto pociąga za sznurki przy prowadzeniu zespołu
Podczas poniedziałkowego meczu Górnik – Cracovia dziennikarze zaobserwowali, jak Robert Warzycha kilkakrotnie rozmawia przez komórkę. – Dzwoniłem do żony, bo akurat wylatywała z USA, a także do teściowej, bo jest chora. Między innymi był też telefoniczny kontakt z ławką – przyznawał po spotkaniu z uśmiechem dyrektor sportowy Górnika.
PZPN-owi nie podoba się taka sytuacja. – Dla nas sytuacja jest jasna. Pierwszym trenerem Górnika jest Józef Dankowski. To on zasiada na ławce, wypowiada się na konferencjach i prowadzi zajęcia. Jeżeli ktoś kogoś chce oszukać, to na niego spada za to odpowiedzialność moralna. My nie jesteśmy policjantem czy instytucją śledczą, żeby wszystko sprawdzać, ale jeśli będą do mnie dochodziły sygnały o nieprawidłowościach, to Górnik musi się liczyć z poważnymi sankcjami. Jedną z ich może być wstrzymanie czy nawet cofnięcie licencji trenera Dankowskiemu – mówi bez ogródek Stefan Majewski.
Dyrektor sportowy PZPN i dyrektor Szkoły Trenerów piłkarskiej centrali denerwuje się sytuacją w klubie z Zabrza.
– To jest tak, jakby pana dziecko chodziło do szkoły, gdzie jest uczone przez nauczyciela, a pan namawiał je, żeby nie słuchało przełożonego. Bawimy się w coś, co nie jest zgodne z prawem – uważa Majewski.
– Nie będę tego komentował – mówi krótko pytany o całą sytuację trener Dankowski.

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]