W ciągu kilku dni ruszą prace przy budowie stadionu Górnika

Potwierdziły się informacje z poniedziałku: prace przy budowie nowego obiektu Górnika ruszą w ciągu kilku dni. Ale skończą się jednak nieprędko...
Niech się mury pną do góry... - a raczej niech nam powstaje dach nad głową - 22 lipca zanucili fani przy Roosevelta. Jest już wykonawca zadaszenia i umowa w sprawie finansowania tych prac. Ale to wciąż tylko jeden krok w kierunku nowego stadionu. Potem będzie jeszcze kilka innych. 
Miasto podpisało w poniedziałek umowę z jednym z banków w sprawie kredytu na sfinansowanie dokończenia budowy obiektu przy Roosevelta. Oznacza to, że prace budowlane zostaną wznowione zostaną w ciągu kilku najbliższych dni. Przy okazji spotkania z Cracovią oficjalnie nikt tej wieści potwierdzić nie chciał. We wtorek jednak machina informacyjna ruszyła pełną parą.
"Budowlańcy wracają do pracy. Wznowienie robót na budowie Nowego Stadionu przy Roosevelta w Zabrzu nastąpi w ciągu kilku dni" - zakomunikowała w specjalnym oświadczeniu spółka Stadion w Zabrzu.
- W jednym czasie zbiegło nam się podpisanie umowy z wykonawcą dachu, jak i z bankiem, dzięki czemu zapewnione zostanie sfinansowanie inwestycji - mówi z radością prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik. - Już wkrótce prace przy montażu zadaszenia zostaną przy Roosevelta wznowione. Coraz bliższy jest więc moment, w którym kibice będą mogli w naprawdę komfortowych oglądać mecze Górnika.
No i oczywiście w liczbie daleko większej niż 3 tysiące - jak to ma miejsce od kilkunastu miesięcy - chciałoby się dodać. Sam komunikat, sporządzony przez spółkę, precyzuje jeszcze informacje przekazane przez prezydent miasta. "21 lipca spółka zawarła umowę z wybranym w przetargu wykonawcą zadaszenia, firmą Mostostal Zabrze GPBP S.A. Zgodnie z umową, inwestor przekaże wykonawcy plac budowy w ciągu 7 dni. Po zakończeniu procedury przekazania nic już nie będzie stało na przeszkodzie, by na budowie stadionu w Zabrzu zostały wznowione prace budowlane. Zadanie, którego podjął się Mostostal Zabrze GPBP obejmuje dostawę i montaż zadaszenia trybun wraz z częścią systemu odprowadzania wód deszczowych" - dowiadujemy się od inwestora. Cała inwestycja zaś sfinansowana ma być poprzez emisję obligacji spółki, co nastąpi we współpracy z Bankiem Pekao SA.
W tym wszystkim ciekawie brzmi jedno zdanie, dotyczące terminu wykonania wspomnianych robót. "Prace potrwają nie dłużej niż 3 miesiące od dnia przekazania placu budowy" - napisała spółka. Warto jednak pamiętać, że nie jest to bynajmniej termin zakończenia wszystkich prac. Po zamontowaniu zadaszenia pozostaje jeszcze kwestia choćby montażu krzesełek, robót wykończeniowych we wnętrzach czy oświetlenia montowanego w dachu. - Koniec roku? Musiałby się zdarzyć cud... - tak jedna z osób związanych z Górnikiem skomentowała pytanie o ewentualne zakończenie wszystkich prac w ciągu najbliższych miesięcy, jakie pozostały do końca roku...

źródło: Sport / stadion-zabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]