Danch: Cracovia nas postraszyła

Adam Danch cieszy się z wygranej, choć martwi go druga połowa i uraz Ołeksandra Szeweluchina.
- Bardzo nam zależało na zgarnięciu trzech punktów, bo dobre wejście w sezon pomaga - nie ukrywa Danch, który w drugiej połowie wraz z kolegami przeżywał trudne chwile. - Cracovia nas postraszyła, mocno atakowali i mieli swoje sytuacje. Na szczęście nic nie wpadło i nie dość, że wygraliśmy, to jeszcze zachowaliśmy czyste konto - cieszył się kapitan Górnika. 
Radość ze zwycięstwa nieco popsuła kontuzja innego defensora Ołeksandra Szeweluchina, który po kwadransie musiał opuścić boisko. - Mam nadzieję, że nie stało mu się nic poważnego. Każdy pamięta jakie kłopoty z urazami, szczególnie w obronie, mieliśmy w poprzednim sezonie - dodaje Danch.
Piłkarz zabrzańskiego klubu zdradził, że Górnik był dobrze przygotowany na to, że Robert Warzycha nie będzie wspierał drużyny z ławki rezerwowych. - Nie miało to na nas wpływu, bo się tego spodziewaliśmy i byliśmy na to przygotowani. Każdy wiedział co ma robić i udało nam się wygrać - stwierdził Adam Danch.
- Cieszę się z wygranej i z tego, że strzelając gola, dołożyłem do tego drobną cegiełkę. Bramkę dedykuję kolegom, bo ciężko pracowaliśmy na wygraną - powiedział po meczu Błażej Augustyn, obrońca Górnika.
Z kolei Adam Marciniak, obrońca Cracovii, który grał kiedyś w Górniku nie miał powodów do zadowolenia:- Chcieliśmy udanie rozpocząć sezon. Z niewiadomych nam przyczyn oddaliśmy pole Górnikowi w pierwszej połowie. To kosztowało nas bramkę. Jestem przekonany, że gdybyśmy w drugiej połowie wykorzystali choć jedną z sytuacji, to poszlibyśmy za ciosem.

źródło: Sport / Gazeta WyborczaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]