Górnik straci miliony z Kompanii Węglowej

Działaczy Górnika czeka dalsze zaciskanie pasa. Ze sponsorowania klubu wycofuje się Kompania Węglowa, która rocznie łożyła na jego funkcjonowanie 3 miliony złotych.
mowa pomiędzy zabrzanami a największą górniczą spółką w Europie została podpisana w lipcu 2011 roku i co roku była przedłużana. Teraz niestety nic takiego nie nastąpi. Kompania Węglowa, która zatrudnia 55 tysięcy ludzi i jest właścicielem piętnastu górnośląskich kopalń oraz pięciu zakładów, ma olbrzymie kłopoty finansowe i tnie koszty, gdzie się tylko da.
– Jakiś czas temu spotkaliśmy się z nowym prezesem firmy, ale nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. Dla mnie to jasny sygnał, że umowa nie będzie kontynuowana. Brak pieniędzy od Kompanii to dla nas problem, bo była to dla nas duża kwota. W tej sytuacji trzeba się starać o zdobycie środków z innych źródeł – tłumaczy Zbigniew Waśkiewicz, prezes Górnika.
Logo Kompanii Węglowej będzie obecne na koszulkach drużyny jeszcze tylko w niedzielnym meczu z Lechem Poznań. Potem zniknie. Trzy miliony złotych to 20 procent budżetu Górnika. Bez tych pieniędzy zabrzanom będzie o wiele trudniej zbilansować budżet. Może to oznaczać spore kłopoty w i tak już trudnej sytuacji zasłużonego klubu.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]