Józef Dankowski: To nieco inny Górnik

Górnik zaczyna sezon meczem z Cracovią. Na ławce rezerwowych siądzie jedna z legend klubu. Józef Dankowski jako piłkarz cztery razy zdobywał mistrzostwo Polski.
Kiedy okazało się, że trenerem prowadzącym zespół w trakcie meczu nie może być Robert Warzycha, podjęto decyzję, że to 54-letni Dankowski będzie trenerem. W przeszłości pełnił tę funkcję w klubie z Roosevelta dwa razy, ale krótko i bez większych sukcesów. 

Górnik stracił dwa ważne ogniwa. Wygląda na to, że jesteście słabsi niż wiosną, a przyzna pan, że wtedy szału nie było.

Józef Dankowski: - Odeszło dwóch bardzo ważnych piłkarzy. Prawdopodobnie najlepszy prawy obrońca w lidze, czyli Paweł Olkowski i jeszcze Prezes Nakoulma. Grał ostatnio różnie, ale na pewno był graczem ponad ligową średnią i potrafił zrobić na boisku różnicę. Ale mówiąc o wiośnie musimy przypomnieć, że były takie mecze, kiedy kontuzjowanych było 5-6 obrońców, w tym... Olkowski. Dziś tej dwójki nie ma, ale są zdrowi Augustyn, Gancarczyk, Danch, Szewelichin, Steinbors... Jeszcze mógłbym wymienić kilka nazwisk. Dlatego nie powiem, że będziemy słabsi. To nieco inny Górnik oparty jednak na graczach, którzy byli w naszej kadrze.

Nie zanosi się, by nowi szturmem zdobyli miejsce w wyjściowej jedenastce. Raczej uzupełniliście skład, a nie wzmocnili.

Józef Dankowski: - Proszę pamiętać o naszej sytuacji finansowej. Żadnych płatnych transferów, żadnych wysokich kontraktów... Cudów nie mogło być. Myślę jednak, że jak na możliwości Górnika nie było źle. Każdy z nowych ludzi ma potencjał. Jak nie na już, to na pewno na jutro. Choćby Cerimagić.

Ktoś z nich zagra z Cracovią?

Józef Dankowski: - Jeszcze się zastanawiamy, ale najbliżej jest Roman Gergel. W tym wypadku mówimy o gotowym piłkarzu, który gra wiele lat na wysokim poziomie i ma za sobą mecze w Lidze Mistrzów.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]