Rafał Kurzawa i Maciej Mańka zostaną w Górniku

- Jeżeli mówimy, że Górnik powinien stawiać na piłkarzy będących z nami od wieku juniora, to Rafał Kurzawa jest jednym z nich - mówi trener zabrzan, Robert Warzycha.
Górnik Zabrze latem nie wzmocni się wieloma zawodnikami - głównie przez zakaz transferowy i skromną klubową kasę. Pod koniec sezonu trener Robert Warzycha nie ukrywał, że w meczach chciał sprawdzić przydatność do drużyny tych piłkarzy, którzy grali mniej. Kto się sprawdził?
Zimą z wypożyczenia wrócił Rafał Kurzawa. W pierwszym meczu wyszedł w podstawowym składzie, później jednak stracił miejsce w drużynie i na kolejne spotkania wchodził tylko z ławki rezerwowych. Zagrał w pięciu spotkaniach ekstraklasy.
- To jest chłopak, który powinien dostać swoją szansę, więc zostaje z nami. We wszystkich testach, które przeprowadzamy, miał jedne z najlepszych wyników. Łącznie z szybkościowymi. Jest też bardzo dobrze wyszkolony technicznie. Jeżeli mówimy, że Górnik powinien stawiać na piłkarzy będących z nami od wieku juniora, to Kurzawa jest jednym z nich - mówi Warzycha.
Niewiele więcej spotkań - sześć - rozegrał Maciej Mańka, który otrzymał szansę w spotkaniu z Zawiszą Bydgoszcz w 36. kolejce. - Pokazał, że chce walczyć o miejsce w zespole. Na pewno ma wiele do nadrobienia w grze obronnej, ale to jeden z tych piłkarzy, którzy chcą być lepsi. Treningi po wakacjach na pewno zacznie z nami - przyznaje trener.
Największym wygranym ostatnich meczów jest jednak... Grzegorz Kasprzik, który zastąpił Pavelsa Steinborsa, gdy Łotysz wyjechał na zgrupowanie reprezentacji Łotwy. "Kapel" bronił bardzo dobrze i raczej przy Roosevelta zostanie.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]