Warzycha: W przyszłym sezonie chcemy się utrzymać w "ósemce"

Pod wodzą Roberta Warzychy Górnik rozegrał 12 spotkań ligowych. Zabrzanie z nim na ławce trenerskiej wygrali trzy mecze, cztery zremisowali i zanotowali pięć porażek. Końcówka sezonu była jednak zdecydowanie lepsza niż początkowy okres pracy Warzychy, który w marcu zastąpił Ryszarda Wieczorka.
- Myślę, że mimo ogólnie słabej wiosny postawiliśmy się w takiej sytuacji, że moglibyśmy zająć wyższe, niż szóste miejsce. Ale to jest piłka, o nieco gorszej lokacie zadecydował przegrany mecz z Lechią Gdańsk. Ale przegrany nie tylko z naszej winy... - mówi Warzycha.
Cel na przyszły sezon będzie taki sam jak poprzednio - awans do grupy mistrzowskiej. - Każdy chce grać o wysokie cele i ja także. Chcemy się utrzymać w "ósemce", to dla nas bardzo ważna sprawa. Pomimo tego, że w nowym sezonie w drużynie nie będzie już Pawła Olkowskiego i Prejuce Nakoulmy, bardzo ważnych dla Górnika zawodników, to jednak będziemy chcieli zrobić wszystko, by w tej "ósemce" się znaleźć - mówi trener.
Jutro Warzycha odlatuje do Stanów Zjednoczonych na krótki odpoczynek. - Jadę zrobić trochę "zamieszania" w USA. Obama przyjechał do Polski, to ja muszę do USA, by była równowaga! A tak poważnie to jadę spotkać się z rodziną, trochę z nią pobyć. Gdy dostałem propozycję pracy w Zabrzu to szybko musiałem wyjechać opuścić Amerykę. W trakcie urlopu będę jednak cały czas w kontakcie ze sztabem trenerskim - zapewnia szkoleniowiec.

źródło: SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]