Drewniak na razie nie wróci do Lecha Poznań

Szymon Drewniak rozegrał na wiosnę ponad połowę meczów w Górniku, co oznacza, że zostanie w tym klubie do końca roku.
20-letni środkowy pomocnik został w styczniu wypożyczony z Kolejorza do Górnika. Umowa obowiązywała do grudnia, ale znalazł się w niej zapis, otwierający furtkę do powrotu piłkarza po sezonie. Warunek był jeden - rozegranie mniej niż połowy meczów w zabrzańskiej drużynie na wiosnę. 
Tymczasem Drewniak zagrał w aż 12 z 16 spotkań, z czego w 9 wychodził w podstawowym składzie. To oznacza, że pozostanie na Górnym Śląsku do końca roku. - Trzeba pamiętać, że dwukrotnie przeciwko Lechowi nie mogłem pojawić się na boisku ze względu na ustalenia między klubami - przyznaje zawodnik, który jest zadowolony z pobytu w Zabrzu. - Początek miałem trudny, ale potem zaangażowaniem na treningach wpadłem w oko trenerom i grałem regularnie. Nabrałem doświadczenia, zauważam że stałem się np. bardziej agresywny w grze, co bardzo przydaje się na pozycji defensywnego pomocnika - opowiada.
Poznaniak nie spieszy się z powrotem do rodzinnego miasta i do Lecha. Wie bowiem doskonale, że byłby tylko alternatywą dla grających teraz w środku pola Łukasza Trałki oraz Karola Linettego. - Byłbym tym trzecim i zapewne musiałbym czekać na szansę. A ja nie chcę iść tą drogą. W moim wieku bardzo ważna jest regularna gra, dlatego pozostanie w Górniku jest mi na rękę - tłumaczy Drewniak.
Opinię potwierdzają statystyki. Wiosną 20-latek wystąpił w dwunastu z szesnastu spotkań zabrzan. Jesienią w ekipie Kolejorza zagrał natomiast raptem 9 razy w 21 meczach. - Pozostanie pozwoli mi zrobić postęp - przekonuje. Co będzie w grudniu? - Na pewno będę głęboko analizował sytuację i swoją szansę na grę. To jednak odległa przyszłość, na razie zaczynam urlop - uśmiecha się piłkarz.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]