Pomeczowe wypowiedzi trenerów

Ricardo Moniz (trener Lechii): Oba zespoły bardzo chciały wygrać. Nie było tak, jak w poprzednim meczu z Wisłą, kiedy rywale tylko się bronili w polu karnym. Szanuję Górnika za to jak zagrał. Dzięki temu to było dobre widowisko dla publiczności. W pierwszej połowie było sporo sytuacji z obu stron, świetnie bronił bramkarz Górnika, szczególnie po strzale Grzelczaka. Po przerwie mieliśmy szczęście z rzutami karnymi. Vranjes w dwóch meczach wykorzystał cztery jedenastki, co jest niesamowite. Po stracie gola Górnik się otworzył, a my wiedzieliśmy, że będzie okazja podwyższyć rezultat po grze z kontry. Zapamiętam z tego meczu dwie rzeczy. Kilku zawodników kończy przygodę z Lechią. Druga, to najlepszy wynik Lechii od bardzo, bardzo dawna. Wszyscy fani mogą być z tego dumni. Chciałem podziękować piłkarzom, którzy zagrali dziś ostatni mecz i kibicom, którzy przez cały sezon dopingowali nas fantastycznie".

Józef Dankowski (trener Górnika): Mecz był bardzo dobrym widowiskiem i równie dobrze mógł zakończyć się naszą wygraną. To my otworzyliśmy ten worek z sytuacjami w 12. minucie, kiedy Kasprzik dalekim wykopem uruchomił Nakoulmę, ale fantastyczną interwencją popisał się Bąk. Gdyby Lechia straciła gola, to musiałaby się odkryć, tym samym my mielibyśmy lżej. Drugą przełomową sytuacją był faul Sadajewa na Danchu, gdzie sędzia mógł pokazać czerwoną kartkę. Lechia grała dobrze, walczyła o każdą piłkę, dzięki czemu kibice obejrzeli dobre widowisko. Bez murowania bramki, oglądania się na innych. Celem obu drużyn było zwycięstwo. Wiosną mieliśmy kryzys, ale w każdym meczu staraliśmy się grać o zwycięstwo. Tu należą się podziękowania dla piłkarzy, bo nie było łatwo wyprowadzić zespół z ostrego zakrętu. Piłkarze bardzo chcieli, a my im tylko w tym pomogliśmy. Niestety nie poprawiliśmy miejsca, o czym po cichu marzyliśmy. Ale wszystko przed nami. W przyszłym sezonie postaramy się powalczyć o czołowe lokaty.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]