Zarząd Górnika wyjaśnia absencję Prejuce'a Nakoulmy w Krakowie

W związku z pojawiającymi się w mediach nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi przyczyn absencji Prejuce'a Nakoulmy w meczu wyjazdowym Górnika Zabrze z Wisłą Kraków, zarząd klubu postanowił wyjaśnić całą sytuację.
- W związku z wyjazdem na zgrupowanie reprezentacji Burkina Faso Prejuce'a Nakoulmy, zawodnik zwrócił się do mnie z zapytaniem, czy w ostatnich trzech meczach kończącego się sezonu będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu kadry meczowej - relacjonuje swoją rozmowę z Nakoulmą Krzysztof Maj, wiceprezes zarządu Górnika. 
- Zawodnik zapytał się również, czy gdyby miał nie być brany pod uwagę przy ustalaniu kadry meczowej, to czy mógłby pozostać w swoim rodzinnym kraju. Po rozmowie z trenerem-menedżerem Górnika Robertem Warzychą przekazałem zawodnikowi, że będzie brany pod uwagę, jeśli chodzi o ostatnie mecze ligowe. W tej sytuacji Prejuce ucieszył się, że będzie mógł wystąpić w ostatnich meczach Górnika i godnie się pożegnać z klubem, kolegami z drużyny i kibicami. Po meczu Burkina Faso z Senegalem Prejuce Nakoulma już w piątek był obecny na zajęciach Górnika i zgłosił gotowość gry w meczu z Wisłą Kraków. Niemniej jednak decyzją sztabu szkoleniowego Górnika zawodnik nie został włączony do kadry meczowej na wspomniany mecz w Krakowie. Ta decyzja miała jednak związek z tym, że podróż Nakoulmy z Burkina Faso do Polski trwała około 20 godzin i z pewnością nadszarpnęła jego siły fizyczne i psychiczne. Dodajmy, że zawodnik w ciągu 10 dni spędzi w podróży około 80 godzin, wliczając w to czekającą go ponowną podróż do Burkina Faso.
Chciałbym jednocześnie przypomnieć, że z Nakoulmą nigdy nie mieliśmy problemów, jeśli chodzi o jego terminowe powroty ze zgrupowania reprezentacji kraju do naszego klubu. Zarząd Górnika wierzy w to, że zawodnik godnie pożegna się z klubem, kolegami z drużyny i kibicami. Jednocześnie dziękujemy zawodnikowi za prawie 3-letni okres gry dla naszego klubu, w trakcie którego zostawiał serce na boisku, pomagając wydatnie drużynie w osiąganiu jak najlepszych wyników – dodaje wiceprezes Krzysztof Maj.

źródło: gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]