Madej: Przyszłość? Na razie zdecydowanie ją wiążę z Górnikiem

- Lubię grać, gdy trybuny są wrogie wobec mnie - mówi pomocnik Górnika Łukasz Madej po meczu z Lechem (1:2). Kibice Kolejorza obrażali byłego piłkarza poznańskiej drużyny. Madej przeciwko Lechowi zagrał 300. mecz w ekstraklasie. 

Przyzwyczaił się pan już do przywitania w Poznaniu? Mimo tego, że grał pan kiedyś w Lechu Poznań, kibice znów pana obrażali.
Łukasz Madej: - Tak, przyzwyczaiłem się już do tego i nie mam z tym żadnych problemów. To tylko oznacza, że zostałem przez nich dobrze zapamiętany.

To zdarzyło się jednak kolejny raz. Nie ma pan wrażenia, że wyjątkowo się na pana uwzięli?
- Nie wiem, czy się uwzięli. Wiem natomiast, że nie jestem nijaki. Bo nijakich piłkarzy z reguły się nie pamięta. Na pewno jednak dodatkowo mnie to motywuje i mobilizuje do gry. Takie reakcje z trybun wyzwalają we mnie jeszcze większe chęci do gry. Lubię grać, gdy trybuny są wrogie wobec mnie.

Przeciwko Kolejorzowi zagrał pan 300. mecz w ekstraklasie. Jakie to uczucie?
- Fajne, ale byłoby jeszcze lepsze, gdyby udało nam się wywieźć lepszy wynik z Poznania. Na takie jubileusze często się spogląda przez pryzmat wyniku. Jak na mój wiek, mogłem mieć tych spotkań już trochę więcej. Nie czuję się jednak stary, mam 32 lata i na pewno nie mam zamiaru kończy jeszcze kariery. Dlatego ten mój licznik nabije jeszcze dużo meczów. Przyszłość? Na razie zdecydowanie ją wiążę z Górnikiem.

Uważa pan, że była szansa na korzystny wynik z Lechem?
- Byłaby szansa nawet na zwycięstwo, gdyby dłużej utrzymywał się wynik 1:1. Z biegiem czasu Lech musiałby coraz bardziej ryzykować, a my mielibyśmy szansę na kontrataki. Szybko po zmianie stron straciliśmy jednak gola i potem było już bardzo ciężko coś zrobić. Poznaniacy to klasowy zespół i właściwie od tego momentu nie dopuścili nas pod swoją bramkę. Grali bardzo mądrze. A my? Może zabrakło trochę sił, może skutecznego rozegrania. Trzeba jednak podkreślić, że walczyliśmy z nimi jak równy z równym.

O co jeszcze walczy Górnik?
- Zostały nam cztery mecze i w tabeli jeszcze wiele może się zmienić. Uważam, że od meczu z Pogonią Szczecin nasza forma idzie w górę i nawet dzisiaj było widać fragmentami oznaki bardzo dobrej gry. Weźmy choćby tego gola Radka Sobolewskiego - piękny, po uderzeniu z dystansu, ale też po przemyślanej akcji. Nie udało się wywalczyć choćby punktu, bo zabrakło w naszej grze trochę cwaniactwa i wyrachowania. Na pewno jednak do końca rozgrywek powalczymy o więcej niż jedno zwycięstwo.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]