Waśkiewicz: Nakoulma zagra we Francji

Prejuce Nakoulma będzie od następnego sezonu występował we Francji - ujawnił na łamach serwisu ekstraklasa.org prezes Górnika Zbigniew Waśkiewicz. Według jego informacji, reprezentant Burkina Faso porozumiał się już z jednym z tamtejszych klubów.
Latem 2012 roku zabrzanie zdecydowali się wykupić Nakoulmę z Górnika Łęczna. Wcześniej reprezentant Burkina Faso zaliczył na Roosevelta udany okres wypożyczenia i 14-krotni mistrzowie Polski liczy na to, że uda im się na sprzedaży piłkarza zarobić spore pieniądze. W jego kontrakcie zapisano sumę odstępnego w wysokości 1,25 mln euro.
Co pół roku Górnik próbował przeprowadzić transfer "Prezesa", ale efekt zawsze był ten sam. Konkretne oferty składały wyłącznie kluby z Rosji lub Ukrainy, podczas gdy piłkarz marzył o wyjeździe na Zachód. Dlatego propozycje wyjazdu w odwrotnym kierunku konsekwentnie odrzucał.
Dziś wiadomo już, że Górnik na sprzedaży Nakoulmy nie zarobi. Jego kontrakt ważny jest bowiem tylko do końca obecnego sezonu. Szans na to, że zostanie przedłużony, też nie ma żadnych, bowiem klubu zwyczajnie nie stać na tego piłkarza. Jak więc będzie jego przyszłość? Wygląda na to, że "Prezes" spełni swoje marzenie, co ujawnił w rozmowie z serwisem ekstraklasa.org prezes Zbigniew Waśkiewicz.
- Z tego co wiem, Prejuce ma już nagrany kontrakt we Francji. Ale, rzecz jasna, złożyłem mu propozycję. To w ogóle były bardzo interesujące rozmowy, bo non stop śmialiśmy się. Ja mówiłem, że muszę mu zaproponować nowy kontrakt, a on się śmiał i mówił: dziękuje bardzo za propozycję. Prawda jest taka, że dobry czas na sprzedaż Nakoulmy bądź przedłużenie z nim kontraktu minął rok temu. Z różnych względów do tego nie doszło... Ja oczywiście zapytałem Prejuce, czy jest sens, abym mu proponował nową umowę, ale on grzecznie podziękował - powiedział prezes Górnika.

źródło: ekstraklasa.orgRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]