Lechia pyta o Nakoulmę

W czerwcu Prejuce Nakoulmie kończy się umowa z zabrzańskim klubem i będzie mógł odejść za darmo.
W kolejce po reprezentanta Burkina Faso ustawiają się też polskie kluby. Możliwość zatrudnienia u siebie skrzydłowego Górnika sonduje Lechia Gdańsk. Jeszcze do niedawna liderem zespołu z Pomorza był przyjaciel Nakoulmy z reprezentacji Burkina Faso Abdou Razack Traore. Teraz klub z Gdańska chętnie widziałby u siebie innego reprezentanta z kadry Ogierów. 
– Wraz z piłkarze postanowiliśmy, że do rozpoczęcia okna transferowego nie będziemy rozmawiać z polskimi mediami. Potem chętnie udzielimy informacji – wyjaśnia sprawę przyszłości Nakoulmy jego francuski menedżer Cedric Mazet. Zatrzymać Prezesa w Polsce będzie jednak bardzo trudno. Piłkarzem z Burkina Faso interesuje się bowiem wiele zespołów zagranicznych. Na ostatnim meczu Górnika z Ruchem na trybunach byli obserwatorzy z Borussii Dortmund, Hannoveru 96, SC Freiburg, Parmy, Bordeaux, Nantes czy angielskiego West Bromwich Albion.
Piłkarz przyznaje, że rzeczywiście ma wiele ofert. – Pojawiają się propozycje transferu z klubów niemieckich, hiszpańskich, portugalskich i tureckich. Mam jednak jeszcze czas, żeby wybrać najlepszą z nich – powiedział w wywiadzie dla francuskiego portalu mercato365.com Nakoulma.
Górnik, w których barwach piłkarz z Afryki występuje od lata 2011, również złożył ofertę przedłużenia wygasającego z końcem czerwca kontraktu, ale szanse na jego przedłużenie są niewielkie.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]