Prejuce Nakoulma, czyli najdroższy górnik w Polsce

Górnik Zabrze od początku rundy wiosennej nie wygrał ligowego meczu, ale liczy na to, że fatalną serię uda się przerwać w niedzielnych Wielkich Derbach Śląska z Ruchem. Sen z powiek zabrzanom spędza nie tylko zła passa, ale i największy gwiazdor, Prejuce Nakoulma. Wstawianie go do składu jest teraz dla Górnika… nieopłacalne. 

Nakoulma gra w kratkę, nie strzelił w tej rundzie ani jednej bramki, nie zaliczył asysty. A jak ustalił "Super Express", ma w kontrakcie zagwarantowane 10 tys. zł wyjściówki za mecz! Jednak pod warunkiem że spędzi na boisku co najmniej 45 minut. Być może właśnie dlatego w spotkaniu z Pogonią wszedł do gry dopiero w 64. minucie. Bo jeśli gra mniej niż połowę, to Górnik płaci mu tylko 5 tys. zł wyjściówki. A dla klubu walczącego o licencję ważny jest każdy grosz.

Wyjściówki to niejedyny problem Górnika z Nakoulmą. Piłkarz z Burkina Faso ma gwiazdorski kontrakt, grubo przekraczający 200 tys. euro za sezon. Klub zalega mu z wypłatami i może nie dostać licencji, a Nakoulma jest jednym z kilku piłkarzy, którzy nie zgadzają się na przelewanie zaległości w ratach. "SE" dowiedział się, że Górnik nie zamierza ustępować piłkarzowi i wykorzysta jeden z punktów jego umowy, który sprawia, że wypłata pełni zaległości nie jest przesądzona.

Jest jeszcze jedna kwestia, jeśli chodzi o Nakoulmę i pieniądze: ma on w umowie bonus za strzelenie dziesięciu goli w sezonie. Trafił już dziewięć, ale kasa... przeszła koło nosa, bo liczyły się tylko mecze sezonu zasadniczego! Ten bonus wynosił 50 tys. zł.

W niedzielę pod nieobecność zawieszonego za kartki Łukasza Madeja Nakoulma ma szansę wskoczyć do składu, więc Górnik zapłaci kolejne 10 tys. zł. Jednak to może być jeden z ostatnich meczów "Prezesa" w pierwszej jedenastce zabrzan, bo przy takich premiach i słabej formie dalsze wystawianie go do gry stanie się nieopłacalne.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]