Warzycha chce się zrewanżować Kocianowi

Kiedyś zmierzyli się jako piłkarze. Górą był Jan Kocian. Teraz Robert Warzycha ma okazję się odegrać.
Dla trenera-menedżera zabrzan Roberta Warzychy niedzielny mecz nie będzie pierwszym spotkaniem z Janem Kocianem. Obaj zagrali przeciwko sobie w marcu 1991 roku. Na stadionie w Ołomuńców Czechosłowacy, którzy kilka miesięcy wcześniej doszli do ćwierćfinałów włoskiego mundialu, rozgromili biało-czerwonych aż 4:0. 
– Spotykamy się teraz po ponad dwudziestu latach w zupełnie nowych i innych rolach. To, co było, nie ma już teraz znaczenia. Liczy się tylko to, co będzie na boisku – podkreślał Robert Warzycha.
– Z tamtego meczu pamiętam cudownego gola Moravcika. Ale nie wiedziałem, że grał też wtedy obecny trener Górnika – przyznał z uśmiechem na wspólnej konferencji przed derbami Jan Kocian.

Pół roku bez wygranej

Szkoleniowiec zespołu z Zabrza bardzo liczy, że w spotkaniu z Ruchem przełamie złą passę. Górnik ligowego spotkania nie wygrał od pół roku. Ostatnie ligowe zwycięstwo odniósł na początku grudnia w meczu z Widzewem (3:2). Do grupy mistrzowskiej zabrzanie dostali się tylko dzięki udanej pierwszej części sezonu.
– W ostatnim meczu w Szczecinie pokazaliśmy, że potrafimy się podnieść po dwóch straconych golach i to na dodatek w najgorszych momentach, kiedy traciliśmy bramkę zaraz na początku i potem do szatni. Pokazaliśmy też, że mieliśmy olbrzymią chęć zwycięstwa. Drużynie nie brakuje charakteru. Co do derbów, to pamiętam mecze sprzed lat, w których brałem udział. Nie było co spodziewać się pięknej gry. Była za to walka o każdy centymetr boiska, o każdą strefę. I pewnie to samo zobaczą kibice w niedzielę – podkreśla Warzycha.

Dobrze zacząć drugą setkę

Przed Wielkimi Derbami Górnego Śląska trenerzy Górnika zrezygnowali z wyjazdu na przedmeczowe zgrupowanie. Drużyna spotka się w niedzielę, zje wspólny obiad, a potem w spokoju przygotuje się do gry.
– Ruch to dobrze zorganizowany zespół, co pokazał chociażby w ostatnim meczu z Lechią Gdańsk. Dobrze gra na wyjazdach, ma sporo atutów. Zrobimy więc wszystko, aby swoją postawą wprowadzić chaos w ich szeregi – podkreśla Warzycha.
To mecz numer 101 pomiędzy obu zespołami. Pierwszą setkę Górnik zakończył porażką. – Mam nadzieję, że drugą otworzymy od wygranej. Wychodzimy z dołka i jesteśmy w stanie to zrobić – podkreśla Warzycha.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]