Miasto uratuje Górnika. Szansa na licencję

Pieniądze z miejskiej kasy sprawią, że Górnik Zabrze do 5 maja uzupełni zakwestionowany wniosek licencyjny.
Miasto,do którego należy większościowy pakiet akcji w Górniku, już zimą obiecało wesprzeć klub zastrzykiem finansowym w wysokości 6 mln złotych, ale całość ma być przekazana dopiero w najbliższych dniach.
- Dzięki pieniądzom przekazanym z miasta spłacimy najpilniejsze zobowiązania i zawrzemy niezbędne ugody. W najbliższym czasie kolejne transze pozwolą nam zamknąć tę kwestię – twierdzi prezes Górnika Zbigniew Waśkiewicz, podkreślając, że zdawał sobie sprawę, iż do 31 marca (wtedy upływał pierwotny termin składania do PZPN aplikacji na grę w ekstraklasie w sezonie 2014/15) z wszystkim nie uda się zdążyć. – Ale do maja dokumentację uzupełnimy. Nie wyobrażam sobie, byśmy mogli mieć problem z otrzymaniem licencji. Widać, że Komisja, tak jak deklarowała, przykłada wielką wagę do prognozy finansowej na przyszły sezon – przyznaje szef Górnika.
Wśród rzeczy do załatwienia jest m.in. sprawa rozliczeń z Rozwojem Katowice transferu Arkadiusza Milika, który później jako piłkarz Górnika został sprzedany do Bayeru Leverkusen.
Wiadomo już, że jeśli Górnik jakimś cudem zakwalifikuje się do europejskich pucharów, to rywali na pewno nie będzie podejmował na stadionie w Zabrzu, bo ze względu na trwającą budowę nie spełni on wymogów UEFA.
Tyle że trudno nazywać Górnika kandydatem do miejsca w pierwszej trójce. – A ja nie wykluczam, że Górnik będzie walczył o podium. Wiosną drużyna nie dała żadnych podstaw, żeby tak myśleć, lecz w sporcie już nie takie rzeczy widziałem – twierdzi szef Górnika.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]