Defensywa Górnika wraca do zdrowia

W ciągu dwóch, trzech tygodni może dojść do sytuacji, kiedy zabrzańska defensywa będzie mogła zagrać w składzie Olkowski, Danch, Szeweluchin i Kosznik, ewentualnie Gancarczyk - zauważa katowicki "Sport".
- Nie ma już przeszkód, by Seweryn Gancaczyk grał - mówi trener Józef Dankowski. Po świątecznej przerwie do zajęć wrócił też Ołeksandr Szeweluchin.
Najlepszym sposobem przygotowania zawodnika do gry w pierwszym zespole jest stopniowe wprowadzanie go w meczach rezerw. Dzisiaj nadarza się wyśmienita okazja - druga drużyna zabrzan gra w finale Pucharu Polski podokręgu z Fortuną Gliwice (17:00 na głównej płycie przy Roosevelta). Obaj wracający po kontuzjach zawodnicy nie zagrają.
Powód? Występ Gancarczyka spowodowałby, że zabrzanie nie mogliby z niego korzystać w pucharowym meczu pierwszej drużyny jesienią. Z kolei Szeweluchin zaliczył już tyle występów w pierwszym zespole, że nie może występować w rezerwach. - Nie chcemy niczego przesądzać, bo jeszcze nie są gotowi na pełne obciążenie meczu w ekstraklasie, ale faktycznie wkrótce powinni być alternatywą dla naszych środkowych obrońców - przyznaje trener Józef Dankowski.
Niewykluczone więc, że za kilka tygodni Górnik będzie mógł wystawić optymalną linię defensywy. Nie będzie w niej tylko Mariusza Magiery, któremu ponad miesiąc temu wszczepiono gwóźdź wzmacniający kość piszczelową. Piłkarz będzie mógł wznowić treningi 6-7 tygodni po zabiegu.
Być może jeszcze dziś operację przejdzie pomocnik Mariusz Przybylski, którego w tym sezonie na pewno nie zobaczymy na boisku.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]