"Niech Górnik odstawi Nakoulmę i Olkowskiego"

W Zabrzu zastanawiają się, czy nie testować już drużyny na przyszły sezon. Po pierwszej części rundy wiosennej nastroje w zabrzańskim zespole są bardzo kiepskie. Drużyna miał walczyć o czołowe lokaty w ekstraklasie i w Pucharze Polski, a tymczasem skończyło się wielką klapą.
W rundzie rewanżowej Górnicy nie wygrali dotychczas meczu, zdobyli zaledwie cztery punkty, a wliczając lanie od Zawiszy Bydgoszcz (1:2 i 0:3) w ćwierćfinale PP stracili łącznie 24 gole w 11 spotkaniach. Doszło nawet do tego, że zabrzanie do końca drżeli o miejsce w pierwszej ósemce drużyn ekstraklasy. Na szczęście zdobycz z jesieni okazała się na tyle wystarczająca, że 14-krotny mistrz Polski zagra w grupie z najlepszymi.
Trenerzy Górnika mają jednak teraz problem. Zastanawiają, jak potraktować finisz ekstraklasowych rozgrywek. – Zdajemy sobie sprawę z tego, że w następnym sezonie nasz zespół na pewno nie przetrwa w obecnym składzie osobowym – mówi zasiadający na ławce trenerskiej Górnika Józef Dankowski. – Na pewno zatem ustalając skład na najbliższe mecze, będziemy brali pod uwagę już przyszłe rozgrywki. Kilku zawodników odejdzie, kilku kończą się kontrakty. Z drugiej strony musimy też dbać o naszego kibica i starać się o dobre rezultaty w najbliższych spotkaniach ligowych – tłumaczy Dankowski.
Latem kontrakty kończą się 12 zawodnikom z kadry pierwszego zespołu, w tym Pawłowi Olkowskiemu i Prejucowi Nakoulmie. Ten pierwszy już podpisał kontrakt z 1.FC Köln. Z Zabrza z pewnością odejdzie też Nakoulma, który w każdym okienku transferowym miał ostatnio po kilka ofert.
Jan Kowalski, były świetny zawodnik Górnika, który z zabrzanami siedem razy zdobywał mistrzostwo, a potem jako jedyny aż pięć razy prowadził drużynę w ekstraklasie, nie ma wątpliwości. – Nie ma na co czekać. Od zaraz zacząłbym wprowadzanie do drużyny młodych, perspektywicznych i obiecujących zawodników, żeby się otrzaskali. Nie stawiałbym na tych, którym latem kończą się kontrakty i którzy odejdą. Zresztą, powiedzmy sobie szczerze. Ci, którzy wiedzą, że odejdą, nie będą się już tak angażowali w grę, bo będą się bali kontuzji. Nie stawiałbym na przykład na Olkowskiego czy Nakoulmę – odważnie oświadcza doświadczony trener. – Z miejsca z wypożyczenia ściągnąłbym środkowego obrońcę Bartosza Kopacza. W kadrze jest też kilku innych młodych piłkarzy. Trzeba im dać szansę – przekonuje Kowalski.
W Zabrzu mówi się, że do drugiego meczu w grupie mistrzowskiej, tj. do Wielkich Derbów Górnego Śląska z Ruchem Chorzów u siebie, drużyna prowadzona przez Roberta Warzychę będzie grała w optymalnym składzie. Potem tacy piłkarze jak Nakoulma czy Olkowski rzeczywiście mogą mniej grać, a szansę dostaną młodsi, o co apeluje od lat związany z młodzieżowym Gwarkiem Zabrze Kowalski.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]