Bałagan w obronie Górnika. Wiosną grało w niej aż 13 zawodników

Nic dziwnego, że jedenastka z Zabrza gra wiosną beznadziejnie słabo. Takiego bałaganu w obronie jak w zespole Górnika nie ma w żadnym klubie ekstraklasy - pisze gazeta "Fakt".
Wiosną zabrzanie nie wygrali żadnego z dziewięciu ligowych spotkań. Zdobyli ledwie cztery punkty i stracili aż 19 bramek.
Patrząc na kolejne roszady w obronie, nie należy się dziwić, że tak się dzieje. Wiosną w tej formacji grała rekordowa liczba aż 13 zawodników! Nie było meczu, żeby nie doszło do jakiejś zmiany, czasami wręcz rewolucji. 
Kiedy w latach 80. Górnik seryjnie zdobywał mistrzostwo Polski, w obronie grała żelazna czwórka: Bogdan Gunia, Józef Dankowski, Joachim Klemenz, Marek Kostrzewa. Teraz jest wielki bałagan i zamieszanie.
– Na pewno tego, co dzieje się w defensywie, nie można sprowadzać tylko do plagi kontuzji. Szwankuje gra obronna całego zespołu. Nie chcę też mówić, czy ktoś się nadaje do gry, czy nie, ale myślę, że w innym składzie osobowym ten czy inny piłkarz prezentowałby się lepiej – tłumaczy Faktowi Józef Dankowski, który zasiada na ławce trenerskiej Górnika.
Czy w tej sytuacji jest szansa na stabilizację w defensywie? – Dalej będziemy szukali, dalej będziemy próbowali pewnych rozwiązań. Musimy już powoli myśleć o nowym sezonie – podkreśla szkoleniowiec jedenastki z Zabrza.

Tak wiosna zmieniała sie obrona Górnika Zabrze:

Zagłębie 0:3: Steinbors - Mańka, Augustyn, Łukasiewicz, Małkowski

Legia 0:3: Steinbors - Mańka, Pandża, Łukasiewicz, Kosznik - 2 ZMIANY W STOSUNKU DO POPRZEDNIEGO MECZU

Korona 0:0: Kasprzik - Mańka, Łukasiewicz, Szeweluchin, Kosznik - 2 ZMIANY

Zawisza 1:3: Kasprzik - Wełnicki, Łukasiewicz, Szeweluchin, Kosznik - 1 ZMIANA

Pogoń 1:1: Kasprzik - Mańka, Pandża, Szeweluchin, Kosznik - 2 ZMIANY

Śląsk 1:1: Kasprzik - Mańka, Wełnicki, Łukasiewicz, Kosznik - 2 ZMIANY

Jagiellonia 3:3: Kasprzik - Olkowski, Pandża, Łukasiewicz, Kosznik - 2 ZMIANY

Cracovia 0:2: Witkowski - Olkowski, Pandża, Łukasiewicz, Kosznik - 1 ZMIANA

Lech 0:3: Kasprzik - Olkowski, Danch, Sobolewski, Kosznik - 3 ZMIANY

źródło: Fakt



Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

















Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]