Łukasz Skorupski domaga się pieniędzy od Górnika

Były piłkarz Górnika Łukasz Skorupski złożył w PZPN wniosek o nieprzyznanie drużynie z Zabrza licencji na grę w ekstraklasie w przyszłym sezonie - informuje serwis sportowefakty.pl.
"Ł. Skorupski - Zdrajca" - transparent tej treści zaprezentowali na meczu ze Śląskiem Wrocław kibice z Zabrza. O co chodzi? O pieniądze i postawę piłkarza. Górnik jest winny zawodnikowi pieniądze. To akurat nic dziwnego, bo zabrzanie mają od dawna kłopoty finansowe. Żeby dostać licencję klub nie może mieć jednak żadnych zaległości. No, chyba że dogada się odpowiednimi podmiotami, w tym przypadku zawodnikami, którzy stwierdzą, że nie ma żadnego problemu. Górnik prowadzi rozmowy z piłkarzami, stara się, aby już teraz każdy z nich otrzymał choć część zaległości. Skorupski, który teraz jest zawodnikiem AS Roma na żadną ugodę nie chce iść.
- Jesteśmy na etapie podpisywania porozumień ze wszystkimi zawodnikami, żeby spełnić wszelkie wymogi licencyjne. Niestety ze strony pana Łukasza Skorupskiego - lub osoby go reprezentującej - wpłynęło do PZPN pismo, że oczekuje on spłaty całości zadłużenia - powiedział "Sportowym Faktom" prezes Górnika, Zbigniew Waśkiewicz.
Wychowanek Górnika może pogrzebać klub z Roosevelta, ponieważ każdy klub, aby otrzymać licencję na grę w ekstraklasie, nie może mieć zobowiązań wobec piłkarzy, ZUS i Urzędu Skarbowego, a przynajmniej musi mieć zawarte ugody z graczami, którym zalega pieniądze. Obecnie trwa procedura składania dokumentów finansowych do Komisji Licencyjnej. Kluby mają na to czas do 31 marca.
Dla nowego szefa klubu postępowanie bramkarza jest "trochę niepoważne" i "burzy całą koncepcję". Oczywiście może być też tak, że znowu zabrzanie otrzymają nadzór PZPN i zakaz transferów.

źródło: SportoweFakty.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]