Szeweluchin dostał powołanie do ukraińskiej armii

Oleksandr Szeweluchin, ukraiński obrońca Górnika Zabrze dostał powołanie do wojska - informuje "Fakt".
Wezwanie dotarło na adres rodzinnego domu piłkarza, który gra w Górniku od dwóch lat. - Dalej jestem zameldowany w swojej rodzinnej miejscowości Obukhiv. To trzydzieści kilometrów od Kijowa. Mama musiała iść do "Wojenkomatu", naszej komendy uzupełnień, żeby wytłumaczyć, że mieszkam teraz z rodziną i pracuję za granicą - mówi "Faktowi" piłkarz. 
Wysoki obrońca ma za sobą wojskowe przeszkolenie. – Kiedy grałem w Dynamie Kijów, to z grupą kolegów dostaliśmy dwutygodniowy urlop. Przeszliśmy wtedy szkolenie wojskowe i złożyliśmy przysięgę. Potem dalej wróciliśmy do gry – mówi "Faktowi".
Szeweluchin nie zostawia suchej nitki na Rosji. – To co się dzieje, to bardzo bolesny temat. Między Ukrainą i Rosją nigdy nie będzie już przyjaźni. To co oni robią względem nas jest bardzo obraźliwe, no bo jak można organizować referendum pod lufami kałasznikowów? Rosja pokazała na bliskim bracie, do czego jest zdolna – podkreśla ukraiński piłkarz Górnika.

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]