Górnik wciąż nie zapłacił za Arkadiusza Milika

W drugoligowym klubie z Katowic wciąż czekają na pieniądze z transferu Arkadiusza Milika do Bayeru Leverkusen. W najbliższych dniach Rozwój ma podpisać specjalną ugodę w tej sprawie z zabrzanami.
Kiedy w połowie grudnia 2012 roku napastnik przechodził z Górnika do Bayeru, w Rozwoju zacierali ręce z zadowolenia. Klub z Katowic-Brynowa miał otrzymać 20 procent kwoty, czyli około 2 miliony złotych. Miesiące mijają, a Rozwój, gdzie Milik rozpoczynał karierę, dalej czeka na należne pieniądze. Cierpliwość działaczy powoli się kończy. Zdaje się jednak, że wkrótce wszystko zostanie uregulowane. Zbliża się bowiem termin przyznawania licencji na nowy sezon, a dodatkowo Górnik otrzymał w ostatnich dniach aż 6 milionów od miasta, które jest właścicielem klubu.
Jest jeszcze jeden powód, który drugoligowcom daje nadzieję na szybkie uregulowanie należności. Po nominacji na nowego prezesa Górnika Zbigniew Waśkiewicz zapowiedział, że będzie się starał jak najlepiej poukładać stosunki z klubami, w których świetnie szkoli się młodzież, a Rozwój, co widać choćby na przykładzie Milika bez dwóch zdań do nich należy. Na dniach oba kluby mają podpisać stosowną ugodę. - Projekt został przygotowany i zaakceptowany przez obie strony, ale nic nie zostało jeszcze podpisane. W tej chwili to zabrzanom powinno bardziej zależeć na podpisaniu dokumentu. Zbliża się przecież termin przyznawania licencji - mówi Marcin Nowak, kierownik i rzecznik drugoligowego Rozwoju.
Co zawiera ugoda, która w najbliższych dniach ma zostać podpisana przez dwa górnośląskie kluby? Podano cztery terminy, które zobowiążą Górnika do uregulowania wszystkich długów. W grę wchodzi kwota ponad miliona złotych. Zabrzanie dotychczas spłacili niespełna połowę należnej kwoty. - Od 2011 roku, czyli momentu transferu Arka Milika do Górnika, klub z Zabrza jest naszym dłużnikiem. Rozumiemy trudną sytuację na rynku, ale też nie możemy czekać w nieskończoność, bo też potrzebujemy pieniędzy. Po raz kolejny poszliśmy Górnikowi na rękę - zaznacza Nowak.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]