Tomas Majtan: Górnik ma duże szanse na półfinał Pucharu Polski

- To co zdecydowanie różni obie ligi to przede wszystkim dużo większa frekwencja na trybunach w waszej lidze. Tego w Słowacji nie ma - mówi o polskiej ekstraklasie Tomasz Majtan, napastnik Górnika Zabrze.
Majtan w Bydgoszczy zagrał dla Górnika po raz trzeci. Jego trafienie z pierwszej połowy to premierowy gol dla "Trójkolorowych". - Jestem zadowolony, mimo że należy powiedzieć, że była to trochę przypadkowa bramka. Ale najważniejsze, że padła, piłka przekroczyła linię bramkową i wyszliśmy na prowadzenie. Szkoda tylko, że nie utrzymaliśmy go dłużej - przyznaje Słowak.
Mimo porażki, Majtan nie traci nadziei na awans. - Sprawa awansu na pewno jest otwarta, a Górnik ma duże szanse na półfinał Pucharu Polski. Mogliśmy wygrać we wtorek, tych sytuacji bramkowych było dużo więcej, ale skuteczność nie była naszą silną stroną. No i zabrakło szczęścia pod bramką Zawiszy - wspomina napastnik, który mimo że w Zabrzu jest od niedawna, to już doszukał się różnic między naszą ekstraklasą a słowacką ligą.
- W Polsce jest więcej walki, wasza liga dominuje nad słowacką, jeśli chodzi o przygotowanie motoryczne, siłowe. Z kolei liga słowacka może jest lepsza technicznie. Trudno jednak o jednoznaczne oceny. To co zdecydowanie różni obie ligi to przede wszystkim dużo większa frekwencja na trybunach w waszej lidze. Tego w Słowacji nie ma, zainteresowaniem piłką ze strony kibiców jest tam dużo mniejsze - przyznaje Majtan.

źródło: gornikzabrze.pl / SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]