Błażej Radler: Liczę na przełamanie Górnika

- Pogoń Szczecin gra solidną piłkę i gospodarzom będzie bardzo ciężko. Inaczej byśmy rozmawiali, gdyby to był Górnik z rundy jesiennej - mówi Błażej Radler, były zawodnik zabrzańskiej drużyny.
Myśląc o meczu Górnika Zabrze z Pogonią Szczecin, każdy kibic "Trójkolorowych" ma w głowie spotkanie z 2003 roku, gdy ekipa z Roosevelta zdemolowała "Portowców" aż 9:0. - To było wielkie wydarzenie. Nawet mimo tego, że szczecinianie dołowali i gdzie nie pojechali, tam przegrywali wysoko. To była pierwsza drużyna do spadku - wspomina Błażej Radler, który w tamtym okresie reprezentował barwy śląskiego zespołu.
W dzisiejszym meczu nie ma co liczyć na podobny scenariusz - ostatnio to Pogoń jest "na fali", a Górnik wciąż tkwi w kryzysie. W Zabrzu liczą, że zadziała efekt "nowej miotły" i przyjście do klubu Roberta Warzychy odmieni oblicze zespołu. - Zmiana szkoleniowca to konsekwencja słabej gry drużyny. Przyznam, że ten wybór to było dla mnie zaskoczenie, bo typowałem, że to Jan Urban zostanie trenerem - nie ukrywa obrońca Chojniczanki Chojnice.
- Pogoń gra solidną piłkę i gospodarzom będzie bardzo ciężko. Inaczej byśmy rozmawiali, gdyby to był Górnik z rundy jesiennej. Zabrzanie muszą się pozbierać, bo zostało pięć kolejek i jeśli się nie wezmą za siebie, to dolna część tabeli może im zajrzeć w oczy - przestrzega.
Mimo to, Radler trzyma kciuki za "Trójkolorowych". - Po cichu liczę na przełamanie. Kibicuję Górnikowi i mam nadzieję, że uda się wygrać. Na pewno zmiana trenera to jest jakiś impuls dla zawodników, by pokazali się z jak najlepszej strony. Czasami to dużo daje zespołowi - przyznaje rozmówca.

źródło: SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]