Warzycha: To ważna chwila w moim życiu

Robert Warzycha nie będzie mógł dziś oficjalnie poprowadzić z ławki swojej nowej drużyny. Mimo wszystko opiekun zabrzan przyznaje, że powrót na Górny Śląsk to dla niego spore wydarzenie...
- To ważna chwila w moim życiu. Nie było mnie ponad dwie dekady, a to szmat czasu. Niektórych piłkarzy obecnego Górnika nie było wtedy na świecie. Wracam na stadion, na którym odnosiłem w kraju największe sukcesy i są jeszcze kibice, którzy to pamiętają - mówi Warzycha. 
Co musi się zmienić, by Górnik znów zaczął wygrywać? - Nie może być tak, że pojawi się jeden człowiek i komuś przejdzie przez głowę myśl - teraz wszystko zmieni się samo. Widzę, że każdemu zależy i jest wiara, że Górnik wyjdzie z dołka - zaznacza szkoleniowiec zabrzan.
Warzychę od razu czeka trudne zadanie. Górnicy na wiosnę jeszcze nie wygrali, a Pogoń spisuje się dość dobrze.
- Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest mecz z Pogonią. Chcemy go wygrać i jak będzie trzeba, to wybiegnę na boisko. I może strzelę bramkę? (śmiech). Jak pojawiłem się w Zabrzu, to grałem na początku na prawej obronie, przed Markiem Majką. Ale tak naprawdę to biegałem przed nim. Potem ustawiano mnie na prawym skrzydle. Byłem bardzo ofensywnie ustawiony i taką grę chciałbym także widzieć u moich piłkarzy - zapowiada Warzycha.
Przed sobotnim meczem nowy trener poprowadził zaledwie dwa treningi, więc nie pozna zbyt dobrze swoich podopiecznych.
- Nie miałem wcześniej przyjemności oglądać tych chłopaków na żywo, w meczu ligowym. Ale bez problemów ich poznawałem, wiedziałem, kto na jakiej pozycji występuje. Pamiętajmy także o tym, że skład drużyny zmienia się z sezonu na sezon, pojawiają się nowe twarze. Najważniejsze, że byłem pod wrażeniem zaangażowania i determinacji chłopaków. Pracowali bardzo ciężko, a ja przyzwyczajam się do nowych twarzy - mówi Warzycha.

źródło: Sport / gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]