"Robert Warzychy będzie bardzo wymagającym trenerem. Czeka nas ciężka praca"

W czwartek piłkarze Górnika trenowali już pod kierunkiem nowego szkoleniowca. Zawodnicy wiedzą czego będzie od nich oczekiwał Robert Warzycha.
W czwartek nowy trener po raz pierwszy spotkał się z zespołem. Na początku popołudniowego treningu trzymał się z boku i obserwował to, co się dzieje na boisku. Potem, już przy wykonywaniu stałych fragmentów, aktywnie włączył się do zajęć i przekazywał drużynie swoje uwagi. 

Nowy szkoleniowiec nie ma wiele czasu na zapoznanie się z drużyną przed meczem z Pogonią Szczecin. Podkreśla jednak, że doskonale wie, jaka jest sytuacja w zespole. - Śledziłem na bieżąco, co dzieje się w klubie. Wiem, jakimi zawodnikami dysponuję. Jak będziemy grali? Przede wszystkim liczy się wynik. Chciałoby się grać ładnie, efektownie, ale najważniejszy jest rezultat. Trener Nawałka pokazał, jak prowadzić zespół i wygrywać - podkreśla.W meczu z Portowcami zabrzanom na pewno nie zabraknie jednego. Chodzi o walkę. - Jako piłkarz bez reszty angażowałem się w grę i starałem się być rzetelny. Tego samego oczekuję od zawodników – mówi Warzycha.

Sami piłkarze też z nadzieją podchodzą do pracy z trenerem, który ostatnie osiemnaście lat spędził w Stanach Zjednoczonych.
- Na pewno jego nominacja była dla nas niespodzianką. Po zobaczeniu konferencji prasowej z udziałem Robert Warzychy widać, że będzie bardzo wymagającym trenerem. Czeka nas więc ciężka praca. Tak jak podkreśla, jeszcze nic straconego i możemy powalczyć o jak najwyższe cele w lidze czy Pucharze Polski. Liczy się dla nas teraz każdy kolejny mecz - mówi Maciej Mańka, który po czerwonej kartce w meczu z Koroną Kielce dwa tygodnie temu, teraz wraca do zespołu.

Wkrótce nowy szkoleniowiec może mieć jeszcze lepszą sytuację w zespole. Od poniedziałku do normalnych treningów ma wrócić najlepszy strzelec Mateusza Zachara, a za kolejnych kilka dni jeden z liderów drużyny Paweł Olkowski. Z takimi piłkarzami w składzie z pewnością łatwiej będzie o znacznie lepsze rezultaty.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]