Fakt: Chińczycy zalegają Górnikowi za transfer Mączyńskiego

Miały być miliony, a na razie w Zabrzu czekają na kolejne raty z transferu Krzysztofa Mączyńskiego do Guizhou Renhe - pisze dziennik "Fakt".
Na początku stycznia piłkarz niespodziewanie przeszedł z Górnika do czołowego zespołu z Chin. Oferta była nie do odrzucenia dla samego zawodnika, jak i dla klubu. Mączyński za trzy lata gry w Guizhou Renhe ma zarobić sześć milionów złotych. Z kolei Górnik na transferze zarobić ma 2 mln zł. Ze swoją nową drużyną Mączyński zdobył już nawet Superpuchar Chin. W decydującym spotkaniu jego zespół pokonał Guangzhou Evergrande 1:0. Piłkarz ma powody do zadowolenia, Górnik już mniejsze.
Na razie Guizhou Renhe uiściło tylko pierwszą ratę transferową w wysokości 900 tys. złotych. Na kolejne w zabrzańskim klubie, gdzie nie przelewa się finansowo, czekają z niecierpliwością. Tym bardziej, że wielkimi krokami zbliża się proces przyznawania licencji na nowy sezon.
Patrząc na właścicielkę Guizhou Renhe w Zabrzu powinni być jednak spokojni o pieniądze. Transfer Mączyńskiego osobiście finalizowała chińska miliarderka Xiu Li Hawken. Nie tylko zarządza klubem, ale jest też szefem ogromnej agencji nieruchomości Renhe Commercial Holdings, która swoje przedstawicielstwa ma w całych Chinach. Majątek pani Xiu Li Hawken szacuje się na 1,2 miliarda dolarów.

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]