Jan Kowalski: Warzycha może być strzałem w dziesiątkę

- Jeżeli zgodził się na pracę w Górniku teraz, to wie doskonale w jakim stanie jest drużyna. Okres na pewno jest ciężki, ale myślę, że sobie poradzi - mówi były zawodnik Górnika Zabrze, Jan Kowalski.
- Nowy prezes Górnika, profesor Waśkiewicz jest człowiekiem z otwartą głową. Wie co robi i dużo sobie obiecuję po jego prezesurze. W tych pozytywnych kategoriach rozpatruję też zatrudnienie Roberta Warzychy. Po co sprowadzać kogoś z Polski, kto by sobie nie poradził? Lepiej dać szansę chłopakowi, który związany był z Górnikiem. Zna dobrze klimat, zna atmosferę jaka panuje u nas. Uważam, że jego zatrudnienie może być przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Będąc w Ameryce na pewno wiele się nauczył.
- Liga w USA cały czas się rozwija. Na pewno sporo wyniósł z pracy z tam. Czy sobie poradzi w obecnej sytuacji? Jeżeli zgodził się na pracę w Górniku teraz, to wie doskonale w jakim stanie jest drużyna. Okres na pewno jest ciężki, ale myślę, że sobie poradzi. Ma już przecież na swoim koncie solidne zagraniczne doświadczenie. Ja Roberta prowadziłem w Górniku jako szkoleniowiec. Zawsze był ambitny, dobrze poukładany. Nie sprawiał nigdy problemów. To był profesjonalista, a już to, że zgłosił się po niego Everton o czymś świadczy. Warto dać mu szansę teraz jako trenerowi. Jestem pełen nadziei przed jego pracą z zabrzańską jedenastką.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]