Hubert Kostka: Warzychę czeka dużo roboty

- Wszystko zależy od niego. Zatrudnienie takiej osoby z zewnątrz może być dobrym pomysłem - mówi o przyjęcie Roberta Warzychy na stanowisku trenera Górnika Zabrze, legenda klubu Hubert Kostka.
- Niewiele jestem w stanie powiedzieć na temat nowego szkoleniowca Górnika. Akurat kiedy on przychodził do Zabrza jako zawodnik, to mnie nie było w klubie. Potem z kolei, kiedy ponownie trafiłem na ławkę trenerską, to on już odszedł. Piłkarzem był niezłym. Może nie należał do krajowej czołówki, ale wyróżniał się solidnością. Nie wiem jakim jest trenerem, gdzie pracował wcześniej i jak mu szło. Nie będę tutaj wróżył z fusów, ale jedno jest pewne, czeka go dużo roboty!
- Wiadomo, jaka jest sytuacja w zespole czy nawet klubie. Jest nieciekawie. I nie myślę tu tylko o wynikach, ale o tym co się dzieje w Górniku. Przejeżdżałem koło budowanego stadionu w poniedziałek. Nic się tam nie dzieje. Nie ma żywego ducha. Na mecze przychodzi ledwie po trzy tysiące ludzi. To wszystko ma swoje przełożenie na zespół.
- Może jednak nowy trener natchnie drużynę nowym duchem. Wszystko zależy od niego. Zatrudnienie takiej osoby z zewnątrz może być dobrym pomysłem. Ja na pewno życzę mu wszystkiego najlepszego. Nowy szkoleniowiec jest w o tyle dobrej sytuacji, że Górnik ma praktycznie pewne miejsce w grupie mistrzowskiej. Przewaga nad resztą zespołów jest bowiem wystarczająca.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]