Robert Warzycha zastąpi Ryszarda Wieczorka?

Robert Warzycha, były reprezentant Polski, a ostatnio trener pracujący w amerykańskiej MLS, ma zastąpić Ryszarda Wieczorka na trenerskiej ławce Górnika Zabrze.
Zbigniew Waśkiewicz, prezes Górnika, ogłosi nazwisko nowego szkoleniowca podczas środowej konferencji prasowej. Coraz więcej wskazuje jednak na to, że wybór padł właśnie na Warzychę.
51-letni szkoleniowiec pracował ostatnio w amerykańskim klubie Columbus Crew. To były reprezentant Polski (47 meczów) i gracz Górnika, z którym sięgnął w 1988 roku po mistrzostwo Polski.
Dwa lata temu nie wykluczał, że kiedyś wróci do Zabrza. Zapytany o pracę w Górniku, odpowiedział. - Dlaczego nie? Mam sentyment do klubu z Zabrza. Nie można wykluczyć, że kiedyś do niego nie trafię. Śledzę na bieżąco wyniki Górnika - zapewniał Warzycha.
Jako piłkarz Warzycha grał też m.in. w angielskim Evertonie. Po zakończeniu kariery zawodniczej w 2003 roku został asystentem trenera w amerykańskim klubie Columbus Crew. W 2009 zaczął prowadzić klub z MLS samodzielnie. Pracował w USA do jesienie poprzedniego roku.
Działacze zabrzan z prezesem Zbigniewem Waśkiewiczem na czele, nie chcą zdradzić nazwiska trenera. - Wybraliśmy już kandydata, lecz on nie chciał jeszcze aby wyjawić jego nazwisko.Wszystko zostanie ogłoszone w środę - mówi szef Górnika.

źródło: Gazeta Wyborcza / FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]