Przekazanie placu budowy stadionu Górnika

Z końcem lutego doszło do przekazania placu budowy nowego stadionu Górnika pomiędzy byłym wykonawcą, z którym trzy miesiące wcześniej odstąpiono od umowy, a inwestorem.
Przekazanie budowy stadionu obyło się po przeprowadzeniu inwentaryzacji rzeczowej, która polegała m.in. na sprawdzeniu i ocenie stanu zaawansowania robót oraz zewidencjonowaniu urządzeń i materiałów znajdujących się na terenie budowy. Inwentaryzację przeprowadzono przy współudziale trzech podmiotów: inwestora, wykonawcy oraz inżyniera kontraktu. 
Zakończenie współpracy z firmą Polimex-Mostostal oraz przekazanie placu budowy spółce Stadion w Zabrzu wymusiły decyzje o zmianie na stanowisku kierownika budowy oraz przejęciu odpowiedzialności za ochronę obiektu. Nowy kierownik budowy, zatrudniony przez inwestora, zaczął pełnić swoje obowiązki z dniem przekazania budowy.
Zakończenie prac inwentaryzacyjnych umożliwia spółce Stadion w Zabrzu ogłoszenie przetargów, które doprowadzą do wznowienia prac budowlanych. Jako pierwszy rozpisany zostanie przetarg na pokrycie poszycia dachowego.

źródło: stadion-zabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]