Trzech kandydatów na nowego trenera Górnika

Górnik szuka nowego szkoleniowca. Po porażce z Zawiszą Bydgoszcz nowy prezes klubu z Zabrza Zbigniew Waśkiewicz zwolnił z pracy Ryszarda Wieczorka.
O takiej decyzji Waśkiewicz poinformował na Twitterze. - Tak, oficjalnie mogę powiedzieć, że trener Wieczorek nie pracuje już w Górniku. Powodem odejścia są niezadowalające wyniki sportowe. Dziś się spotkaliśmy. O szczegółach odejścia nie będę mówił. To sprawa między nami - informuje krótko prezes Waśkiewicz. 

Po przegranej w Bydgoszczy apel do Ryszarda Wieczorka wystosowali kibice Górnika. Można w nim było przeczytać: "W związku ze słabą postawą drużyny w ostatnich meczach oraz kiepskim dorobkiem punktowym, apelujemy, aby jak najszybciej podał się pan do dymisji. Mamy nadzieję, że okaże się pan człowiekiem honoru i przychyli się do naszej prośby" - napisali fani.

Nowy szef Górnika zadziałał błyskawicznie i zdecydował o odejściu szkoleniowca. Wieczorek pracował w Górniku od listopada. Prowadził zabrzan w dziewięciu ligowych grach. Pod jego wodzą zespół dwa razy wygrał, dwa razy zremisował i pięć razy przegrał.

- Kto poprowadzi poniedziałkowy popołudniowy trening? Asystenci. Mamy teraz parę dni na zdecydowanie, kto będzie nowym trenerem. Na razie niczego nie będę komentował, bo z nikim nie prowadziliśmy rozmów. Nic więcej na ten temat nie powiem - mówi Waśkiewicz.

Nowym trenerem Górnika zostanie najprawdopodobniej Jan Urban. Wysoko stoją też akcje byłego selekcjonera Waldemara Fornalika. Na pracę w Zabrzu zgodziłby się też z pewnością czeski szkoleniowiec Werner Liczka.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]