Forum
 

Sagi transferowe Prejuce'a Nakoulmy

Reprezentant Burkina Faso stał się obiektem kpin, tymczasem jest ofiarą zagmatwanego układu.
Prejuce Nakoulma był już sprzedawany do Chin, Turcji, Rosji i w inne mniej lub bardziej egzotyczne miejsca. Kolejni menedżerowie maczający palce w transferach skrzydłowego puszczali kontrolowane przecieki do mediów, zaprzeczali, potwierdzali, na końcu dementowali, by po chwili łakomym na newsy dziennikarzom szeptać w największej oczywiście tajemnicy nazwy kolejnych klubów. Teraz, w związku z fiaskiem negocjacji z Besiktasem Stambuł, na tapecie dość niespodziewanie pojawiła się Legia Warszawa.

Wygląda to trochę na działanie Legii w stylu inspirowanym przez Bayern Monachium. Nie tyle chodzi o wzmocnienie własnego zespołu – mistrzowie Polski na skrzydłach mają z pewnością najsilniejszą obsadę w ekstraklasie. Wprawdzie potrzebują napastnika, ale Nakoulma typową dziewiątką nie jest. Główny cel to wykrwawienie Górnika jednego z rywali w walce o tytuł. Prezes, a od niedawna także współwłaściciel Legii, zapewnia, że Burkińczyk jest jednym z zawodników, którego zaakceptował nowy trener Henning Berg. Z rozbrajającą szczerością przyznaje jednak, że jeszcze z piłkarzem o finansach nie rozmawiał.

Nakoulma stał się ostatnio niemal synonimem mało rozgarniętego piłkarza, niezdecydowanego „chłopka-roztropka”, który sam nie wie, czego chce. Taka łatka nie może dziwić. Latem 2012 roku przebywał na zgrupowaniu Tereka Grozny. Ustalił warunki indywidualnego kontraktu, działacze też się dogadali, ale w ostatniej chwili z transferu i tak nic nie wyszło. Ponoć rozmyślił się sam piłkarz. Teraz też nie udało się dopiąć przenosin do Besiktasu.

Jego agent Daniel Weber przekonuje, że chcieli go trener i dyrektor sportowy, ale veto postawili szefowie. Nic nie jest oczywiście wykluczone, ale nie brzmi to do końca wiarygodnie, by chciało go dwóch ludzi teoretycznie odpowiedzialnych za transfery, a transakcja mimo to nie doszła do skutku. W międzyczasie były jeszcze przecież Chiny, gdzie piłkarz mógł zarobić gigantyczne pieniądze, ustawiające go do końca życia – podobnie zresztą jak w Tereku – ale także wówczas nie zdecydował się na opuszczenie Zabrza.

Nie może więc dziwić, że kolejne doniesienia o transferze Nakoulmy kibice kwitują pobłażliwym uśmiechem i wzruszeniem ramion. „Wiadomo, że nic z tego nie wyjdzie, przecież ten facet nie wie czego chce”. Do tego dochodzi obraz piłkarza, który łamaną polszczyzną, szczerząc się w uśmiechu, mówi do kamery słynne zdanie, o tym, co zrobi z kogutem przyznawanym najlepszym zawodnikom Górnika po meczach. Kultowe już „będę go zjadł” jest w równej mierze znakiem rozpoznawczym Nakoulmy, jak jego wieczne niezdecydowanie przy kolejnych propozycjach transferowych.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2019 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online