Forum
 

Górnik znalazł następcę "Prezesa"

W poniedziałek wyjaśni się, czy Prejuce Nakoulma odejdzie z Górnika. Niezależnie od tego, wydaje się, że działacze znaleźli już jego następcę
To Dzikamai Andre Gwaze. Piłkarz z Zimbabwe został ściągnięty do Polski pięć lat temu przez menedżera Wiesława Grabowskiego. Jego losy przypominają nieco te Nakoulmy. Podobnie jak Burkińczyk, również długo grał w niższych ligach. Wprawdzie w sezonie 2010/11 zaliczył kilka spotkań na zapleczu ekstraklasy w barwach Pogoni Szczecin, ale był to tylko epizod. Wydaje się, że jesienią nastąpił przełom. Dla trzecioligowego LZS Piotrówka zdobył 10 bramek i zainteresowali się nim przedstawiciele kilku klubów.
W styczniu Gwaze dołączył do Górnika. Pojechał z zespołem na zgrupowanie do Zakopanego, gdzie trenował nawet butach pożyczonych od Nakoulmy. Zaliczył kilka udanych występów w sparingach, ale na obóz przygotowawczy do Turcji nie pojechał. Trener Ryszard Wieczorek przekonał jednak działaczy i pomocnik dołączył do drużyny w Side. W sobotnim sparingu z Howerłą Użhorod wszedł na boisko w końcówce, a mimo to zdołał strzelić dwa gole.
– Cieszę się, że dostałem szansę w Górniku. Mam za sobą dobrą rundę w LZS Piotrówka i czuję, że mogę zrobić krok do przodu w swojej karierze. W klubie z Zabrza jest mi bardzo dobrze. Przyjęto mnie jak najlepiej. Bardzo pomaga mi Prejuce Nakoulma – mówił „PS” Dzikamai przed wylotem do Turcji. – Gwaze to najlepszy z piłkarzy z Afryki, jakich mam czy miałem w zespole. Wiele potrafi i ma wielki potencjał – stwierdził Ireneusz Strychacz, prezes klubu z Piotrówki, w którym występuje wielu zawodników z Czarnego Lądu i Brazylii.
Wszystko wskazuje na to, że na dniach 24-letni zawodnik podpisze półroczny kontrakt ze śląskim klubem, a wkrótce zadebiutuje w ekstraklasie.

źródło: Przegląd Sportowy



Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

















Copyright © 2001-2019 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online