Adam Danch spotkał się z młodymi piłkarzami Gwarka Ornontowice

Korzystając z wolnej chwili przechodzący rekonwalescencję Adam Danch spotkał się z młodymi zawodnikami Gwarka Ornontowice. Kapitan Górnika przez ponad godzinę opowiadał kibicom oraz młodym sportowcom o swojej karierze i doświadczeniach, jakie wyniósł z futbolu.
- Pochodzę z Rudy Śląskiej, więc tam stawiałem pierwsze piłkarskie kroki, a konkretnie w Wawelu Wirek - opowiadał o swoich piłkarskich początkach Adam Danch. - Młodych zawodników z Ornontowic frapowało w jaki sposób zawodnik grający w stosunkowo małym klubie zdołał trafić do najbardziej utytułowanego klubu w Polsce, jakim jest Górnik Zabrze. - Jako młody chłopak brałem udział w wielu turniejach wraz ze swoją drużyną i wówczas wypatrzył mnie Gwarek Zabrze, z którego trafiłem po kilku latach do Górnika. To pokazuje, że każdy ma szansę na sportowy awans - dodaje zabrzański obrońca.
Uczestnicy spotkania, które odbyło się w kawiarni Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ornontowicach dowiedzieli się również, że kapitan Górnika w swojej karierze zwiedził kawał świata, m. in. był w Kanadzie (mistrzostwa świata U-20) i Jordanii. A także miał okazję grać przeciwko wielu tuzom światowego futbolu. W tym przeciwko Angelowi di Maria, Sergio Aguero.
Młodzi piłkarze Gwarka to w większości oddani kibice Górnika Zabrze, co potwierdziły krótkie konkursy dotyczące wiedzy o zabrzańskim klubie. Nagrody przygotowane przez klub cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a były nimi efektowne kalendarze na 2014 rok. Tradycyjnie spotkanie zakończyło się rozdawaniem autografów, kibice wykazywali się przy tym sporą pomysłowością, zbierając podpisy kapitana górniczej jedenastki nie tylko na kartkach, ale również kalendarzach, koszulkach, a nawet - obuwiu piłkarskim i torbach. Wspólne zdjęcie zakończyło to jakże udane spotkanie z gwiazdą Górnika Zabrze.

źródło: gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online