Nakoulma nie będzie Polakiem

Kancelaria prezydenta odrzuciła wniosek Prejuce Nakoulmy o przyznanie polskiego obywatelstwa. Piłkarz kolejnego już raczej składał nie będzie.
Nakoulma, który bardzo dobrze mówi w naszym języku, wniosek o polskie obywatelstwo złożył w listopadzie ubiegłego roku. Polski paszport był mu potrzebny, żeby otworzyć sobie furtkę na rynek włoski i angielski. Kilka klubów z tamtejszych lig oglądało wówczas piłkarza, ale nie decydowało się na kupno. We Włoszech obowiązuje limit dla zawodników spoza Unii Europejskiej, natomiast w Anglii obywatele spoza Unii muszą mieć rozegrane 75 procent spotkań w reprezentacji swojego kraju, żeby dostać pozwolenie na pracę. Przed rokiem Nakoulma tego warunku nie spełniał. Teraz jednak, już po rozegraniu przez Burkina Faso dwumeczu o awans na mundial z Algierią (3:2, 0:1), Prejuce przekroczył limit 75 procent i bez problemu dostałby pozwolenie na pracę na Wyspach.
Obywatelstwo przydałoby mu się więc jedynie w kontekście Włoch (na ostatnim meczu był skaut Modeny), ale z powodu jednej ligi nie będzie sobie zaprzątał tym głowy. Zresztą wszelkie formalności związane ze staraniem o polski paszport załatwiała jego była już narzeczona Renata Papurzyńska. To ona wręcz namówiła zawodnika, żeby starał się o obywatelstwo. Teraz nie ma w otoczeniu piłkarza takiej osoby, która miałaby ochotę raz jeszcze przechodzić całą procedurę.
Swoją drogą, to zagraniczny wyjazd Nakoulmy w zimowym okienku jest mocno wątpliwy. Wiele klubów go obserwuje, ale żaden z nich nie chce wykładać pieniędzy na transfer. Prejuce dokończy więc sezon w Górniku a potem rozejrzy się za nowym pracodawcą.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]