Górnik nie zyska na grze Nakoulmy

Gdyby reprezentacja Burkina Faso awansowała na brazylijski mundial a w kadrze znalazłby się Prejuce Nakoulma, Górnik otrzymałby od FIFA ekwiwalent w wysokości 272 tysięcy franków szwajcarskich.
Kurs franka wynosi obecnie 3,4 zł, więc gdyby zastosować ten przelicznik, to Górnik na występie Burkina Faso (odpadli po dwumeczu z Algierią) i Nakoulmy na mundialu zarobiłby dokładnie 924 tysiące 900 zł. Dodatkowo zabrzanie mogliby liczyć na niezłe pieniądze za piłkarza w zimowym okienku. Przyszły uczestnik mistrzostw świata, to brzmi dumnie, więc może udałoby się wytargować 400, czy nawet 500 tys. euro. Na pół roku przed wygaśnięciem kontraktu, to byłaby naprawdę super cena. W każdym razie zainteresowanie Prejuce jest duże. Tylko na ostatnim meczu oglądali go przedstawiciele Werderu Brema, Herthy Berlin, Kaiserslautern i Anderlechtu Bruksela. Oficjalnych ofert na razie jednak nie ma. Są tylko zapytania.
Górnik stracił blisko milion przez Burkina Faso, ale ciągle może mieć nadzieję na to, że zarobi milion dzięki Bośni i Hercegowinie, której reprezentantem jest Boris Pandża. Akurat ta drużyna na mundial awansowała, a Pandża ma duże szanse na to, by znaleźć się w ścisłej kadrze. Musi tylko regularnie grać. Tego wymaga od niego trener Safet Susić. Środkowy obrońca ostatnio ma trochę problemów zdrowotnych, więc nie łapie się do składu. Ledwo wyleczył uraz kolana, a już przyplątała się kontuzja kręgosłupa i dlatego nie znalazł się w osiemnastce na ostatni mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała (2:0). Na spotkanie z Piastem Gliwice ma być jednak gotowy. Musi być gotowy, bo trener Ryszard Wieczorek został z trójką zdrowych obrońców: Pawłem Olkowskim, Tomaszem Wełnickim i Maciejem Mańką. Od dłuższego czasu kontuzje leczą: Adam Danch, Mariusz Magiera, Błażej Augustyn i Oleksandr Szeweluchin. Po niedzielnej kolejce wypadł za kartki Antoni Łukasiewicz, a kontuzji uszkodzenia więzadeł doznał Rafał Kosznik, więc sytuacja w obronie staje się coraz bardziej dramatyczna. Pandża, nawet nie w pełni zdrowy, jest drużynie potrzebny.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]