Polimex-Mostostal SA nie dokończy budowy stadionu Górnika

Spółka "Stadion w Zabrzu" wydała oświadczenie na temat odstąpienia od umowy z wykonawcą stadionu w Zabrzu.
"Informujemy, że Inwestor zdecydował o odstąpieniu od umowy na realizację I etapu modernizacji Stadionu im. Ernesta Pohla, zawartej z Generalnym Wykonawcą, firmą Polimex-Mostostal SA.
Decyzja o odstąpieniu od umowy została podjęta po szczegółowej analizie wniosku Generalnego Wykonawcy o przesunięcie terminu zakończenia prac oraz pozyskaniu opinii Inżyniera Kontraktu. Ewentualna zgoda na kolejne przesunięcie terminu zakończenia budowy Stadionu nie gwarantowałby, że Polimex-Mostostal tym razem wywiąże się ze złożonych deklaracji. Działanie Inwestora niweluje negatywne skutki oraz ewentualne ryzyko niepowodzenia dalszej współpracy z Generalnym Wykonawcą budowy.
O powodach oraz szczegółach związanych z realizacją powyższych postanowień poinformujemy jutro podczas planowanej konferencji prasowej."
Kompleksowa przebudowa obiektu trwa ponad dwa lata. Pierwszy etap prac, obejmujący powstanie trybun z trzech stron boiska, miał się zakończyć według wstępnego terminarza w kwietniu 2013, potem datę przesunięto na 30 listopada.
Po zakończeniu tej części prac na krytych trybunach z trzech stron boiska będzie mogło zasiąść 24 tysiące widzów. Przez cały czas trwania budowy mecze rozgrywane są przy trzytysięcznej publiczności.
Zabrzańska arena została oddana do użytku 2 września 1934 roku. Docelowo - po dokończeniu budowy widowni - stadion ma dysponować 32 tysiącami krzesełek.

źródło: stadion-zabrze.pl / Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]