Zachara najskuteczniejszym Polakiem

Mateusz Zachara zdobył w niedzielę swojego dziewiątego gola w sezonie, co oznacza, że stał się najskuteczniejszym polskim piłkarzem obecnych rozgrywek. Walka o króla strzelców jest bardzo zacięta i taka zapewne pozostanie do samego końca.
Dziewięć goli zdobył też Vladimir Dwaliszwili i to właśnie z Gruzinem z Legii Warszawa snajper Górnika zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji strzelców. Pierwszy jest Portugalczyk Marco Paixao, który w siedemnastu kolejkach trafił do siatki dziesięć razy. Chętnych na koronę jest znacznie więcej. Po osiem trafień mają Eduards Visnakovs, Prejuce Nakoulma i Paweł Brożek. Siedem goli zdobyli na razie Dawid Nowak, Łukasz Teodorczyk i Marcin Robak.
Jeśli chodzi o 23-latka z Górnika to raczej mało kto przypuszczał, że będzie tak wysoko w tej walce. No, może poza Adamem Nawałką, który go wynalazł i w tym sezonie zdecydowanie na niego postawił. On zaś pięknie za to zaufanie się odwdzięcza. Na razie nie daje się jednak zwariować.
- Jeśli chodzi o mój bilans bramkowy, to podchodzę do niego bardzo spokojnie. Przed sezonem nikt by pewnie nie pomyślał, że będę w czołówce strzelców - powiedział po spotkaniu z Podbeskidziem. Co zaś mówi o niedzielnym trafieniu? - Takich błędów, jak Podbeskidzia w 23 min. nie sposób nie wykorzystać.
W 23. minucie po nieudanym wybiciu piłki przez Bartłomieja Koniecznego futbolówkę przejął Prejuce Nakoulma. Przy końcowej linii boiska kilka metrów od bramki zagrał wzdłuż linii bramkowej i wbiegający Zachara zdobył gola.
23-latek ma to, co porządny napastnik mieć powinien. Piłka szuka go, a on jej. Jest aktywny, "idzie" na każdą futbolówkę, nie kalkuluje. Dużo strzela, ale robi to celnie.
Podobnie można było liczyć nie tak dawno na Arkadiusza Milika. Zachara, choć starszy od młodzieżowego reprezentanta Polski o cztery lata, jest na najlepszej drodze do tego, aby pójść w jego ślady. Czyli do Bundesligi.

źródło: Wirtualna PolskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]